Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu - zajęcia otwarte dla rodziców

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”- te słowa Heleny Behlerowej były myślą przewodnią Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 26 listopada 2014 r w Szkole Podstawowej im. rtm.Witolda Pileckiego w Rękusach.
Pluszowy miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci
i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. W naszym przedszkolu właśnie z okazji tego święta odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci przyniosły swoje ukochane pluszaczki, o których pięknie opowiadały. Były wiersze, piosenki, zabawy z chustą. Nie zabrakło dobrego humoru i wspólnej zabawy. Rodzice czytali swoim pociechom opowiadanie o misiach podróżnikach. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonały plakaty misiów. Nie obyło się bez smakowania największego przysmaku misiów. Przedszkolaki z uśmiechem zlizywały przepyszny miodek z talerzyków.
Rodzice mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej. Mogli zauważyć jego mocne strony. Dowiedzieć się, jak dziecko radzi sobie w sytuacjach problemowych. Zabawa jest wspaniałą okazją do pogłębiania więzi emocjonalnej z rodzicami.
Tego dnia najszczęśliwsze jednak były dzieci, które mogły być tak blisko swoich ukochanych rodziców. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: afil6@wp.pl oraz opublikowany na portalu Gmina Ełk: Dzień Pluszowego Misia w Rękusach
Oceń artykuł:

(0)