Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie pierwszoklasistów w Rękusach

Ślubowanie pierwszoklasistów

28 października 2015 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej
im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach przeżywali ważny moment w swojej uczniowskiej karierze. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.
Na dostojną uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Tomasz Osewski wójt gminy Ełk, ks. proboszcz Jarosław Dąbrowski, pani Iwona Jakimyszyn sołtys wsi Rękusy, rodzice pierwszaków
i cała społeczność szkoły.
Pierwszoklasiści wspaniale prezentowali się w galowych strojach i uczniowskich biretach. Odświętny nastrój panował w całej szkole. Do uroczystości ślubowania dzieci przygotowywały się pod okiem wychowawczyni. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się w programie artystycznym w języku polskim i angielskim. Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin, udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia. Rodzice z dumą podziwiali swoje pociechy. Kandydaci na uczniów ślubowali na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia świeżo upieczeni uczniowie oprócz gratulacji, otrzymali z rąk pana wójta pamiątkowe dyplomy.
Były serdeczne życzenia i prezenty od przybyłych gości, dyrektor szkoły i rodziców. Starsi koledzy z klasy II i III wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu, wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: afil6@wp.pl oraz opublikowany na portalu Gmina Ełk: Ślubowanie pierwszoklasistów w Rękusach
Oceń artykuł:

(0)