Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczą na nową świetlicę w Ruskiej Wsi

2017-01-04 01:42:00 (ost. akt: 2017-01-04 01:43:41)

Autor zdjęcia: UG Ełk

W czwartek 29 grudnia wójt gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał umowę z marszałkiem Gustawem Brzezinem na realizację projektu dotyczącego świetlicy w Ruskiej Wsi. Na przeniesienie i rewitalizację obiektu gminie udało się zdobyć ponad pół miliona złotych.

Projekt „Poprawa dostępu do infrastruktury socjalnej poprzez adaptację budynku na świetlicę wiejską i jej wyposażenie w miejscowości Ruska Wieś” otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 676 tys. zł. Marszałek dofinansuje rewitalizację świetlicy kwotą 574 tysięcy złotych, a więc gmina otrzyma aż 85 proc. wartości całego projektu.

W ramach dofinansowanego projektu w Ruskiej Wsi zostanie zaadaptowany budynek po byłej przepompowni, do którego zostanie przeniesiona świetlica, a także zakupione zostanie wyposażenie. Obecnie świetlica mieści się w piwnicy, w starym, wymagającym remontu budynku. Projekt będzie realizowany w 2017 roku.

– Świetlica wyposażona zostanie w nowe meble, a także nowoczesny sprzęt multimedialny. Zakupimy m.in. telewizor, tablicę magnetyczną, projektor, trzy komputery, aparat cyfrowy, pomoce i różne gry edukacyjne oraz planszowe. Mieszkańcy będą mogli także korzystać ze stołu do tenisa czy piłkarzyków.

Oprócz tego świetlica zostanie wyposażona w sprzęt AGD. Projekt obejmuje także prace wokół budynku. Planowane przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy jakości i standardu życia mieszkańców oraz zaspokojenia potrzeb społecznych i kulturalnych.
Świetlica według władz gminnych będzie miejscem spotkań, zajęć tematycznych, zabaw i integracji mieszkańców. Wójt zapowiada organizowanie kursów, szkoleń, spotkań, zebrań i konferencji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. joanna #2155635 | 83.24.*.* 9 sty 2017 16:12

  Panie wójcie kiedy pan zrobi w koncu porzadek z tym facetem od żwiru w Chrzanowie.Mamy w Polsce prawo czy juz naprawdę jest bezprawie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ala wilk #2152412 | 46.21.*.* 6 sty 2017 08:26

  Ełk jako wylęgarnia polskich patriotów powinien gardzić kasą z lewackiej UE.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec gminy #2150764 | 83.9.*.* 4 sty 2017 13:35

  Teraz widac jak Tw Antek zmarnowal 8 lat. Owszem bardzo dbal o swoje strony wybudowal asfalt po sam dom polozyl instalacje.Wystarczy popatrzec jak rozwinęla sie gmina Suwalki wciągu tych samych lat.Oby jak najpredzej zapomniec o tym nierobie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages