Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dzień Patrona i Ślubowanie klas pierwszych w SP w Nowej Wsi Ełckiej

2016-10-30 17:14:03 (ost. akt: 2016-10-30 17:15:01)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

27 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Dzień ten jest ważny dla wszystkich uczniów, tym bardziej, że łączy się z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych.

I właśnie ślubowanie było pierwszym punktem uroczystości. W obecności całej szkolnej społeczności oraz zaproszonych gości, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły - Jacka Szumskiego.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - ucz. Oliwia Bosińska, złożyła życzenia wszystkim pierwszakom i powitała ich w „szkolnej rodzinie”.
Po ślubowaniu wszyscy bawili się razem z uczniami, którzy przygotowali część artystyczną. Na początku przypomnieli postać naszego patrona, a potem zaprezentowali jego twórczość. Wspólnie z chórem wszyscy śpiewali znane piosenki do wierszy Jana Brzechwy.

Cudowne kostiumy, wykonane przez rodziców dzieci z klas trzecich, uzupełniały talenty aktorskie dzieci. Dopełnieniem pięknych występów uczniów było wykonanie piosenki z „Akademii Pana Kleksa” przez p. Dorotę Seweryn, mamę dwojga uczniów w duecie z Panem Dyrektorem.

Wspólne śpiewanie przybliżyło wszystkim postać i twórczość naszego patrona ­ Jana Brzechwy i było jeszcze jednym elementem integracji społeczności szkolnej
Brzechwę nazwano: „poetą dziecięcej radości”.

Jego twórczość jest bliska dzieciom, a utwory przenoszą czytelników w wesoły, kolorowy i pełen fantastycznych postaci świat. I w takim bajecznym nastroju odbyła się uroczystość Dnia Patrona.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspnwe

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages