Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Hura! Mamy to! Program Erasmus+ w naszej szkole!

2016-10-11 21:48:48 (ost. akt: 2016-10-17 15:03:07)

Szkoła Podstawowa im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach jest beneficjentem międzynarodowego programu Erasmus+ – partnerstwa strategiczne – edukacja szkolna. Na realizację zaplanowanych przedsięwzięć placówka pozyskała ponad 20 000 euro.

– Projekt „A child is a world – Dziecko jest całym światem” realizowany będzie ze szkołami z Turcji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Bułgarii oraz Łotwy i trwać będzie dwa lata – mówi Agnieszka Jaszkowska, dyrektor szkoły w Rękusach.

– Przedsięwzięcie przewiduje szereg działań, których głównych celem jest poprawa jakości kształcenia oraz wymiana doświadczeń na polu międzynarodowym. Z myślą o uczniach powstaną nowe koła zainteresowań, a nauczyciele wezmą udział w szkoleniach.

– Uczniowie będą mieli okazję współpracować ze swoimi rówieśnikami z krajów partnerskich m.in. podczas realizacji działań z zakresu sztuki, kultury, turystyki, sportu – dodaje Elżbieta Orchowska, koordynatorka projektu w szkole, na co dzień nauczycielka języka angielskiego, plastyki i techniki. – Promować będziemy grę w szachy oraz gry i tańce regionalne. Nie zabraknie konkursów i wycieczek, z których najważniejszymi będą niewątpliwie spotkania wybranych uczniów szkoły z dziećmi w Rumunii i Niemczech.

Właśnie powstaje strona internetowa projektu, a uczniowie z Rękus prężnie pracują nad logo. Szczegóły dotyczące harmonogramu działań na cały rok ustalone zostaną na początku listopada podczas spotkania koordynatorów projektu we Włoszech.

– Uczestniczyłam już w szkoleniu dla beneficjentów programu zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, gdzie dumnie reprezentowałam naszą szkołę - wyjaśnia Elżbieta Orchowska. – Jest to nie lada wyróżnienie zważywszy na fakt, że wśród 279 beneficjentów programu w Polsce tylko 65 to szkoły podstawowe.

W województwie warmińsko-mazurskim we wszystkich typach szkół realizowanych będzie tylko 11 projektów. Wśród nich znalazła się placówka z Rękus. Jak sugeruje tytuł „A child is a world – Dziecko jest całym światem” to właśnie uczeń stanowić będzie "serce" przedsięwzięcia, ale działania związane z realizacją zadań obejmą całą społeczność szkolną. Celem będzie nie tylko podnoszenie kompetencji językowych uczniów oraz ich umiejętności z zakresu TIK, ale przede wszystkim otwarcie ich na świat i uwrażliwienie na inną kulturę. Podniesienie ich motywacji do nauki oraz wyrobienie poczucia własnej wartości i nabranie pewności siebie, jakże niezbędnej w dzisiejszym świecie, to kolejne założenia programu.

W ramach realizacji projektu zarówno uczniowie, jak i rodzice i nauczyciele odbędą szereg szkoleń. Dzieci będą korespondować ze swoimi rówieśnikami z innych krajów i wspólnie wykonywać różne projekty. Nie zabraknie wycieczek, konkursów i kółek zainteresowań. Największą nagrodą będzie z pewnością udział wybranych uczniów w międzynarodowym spotkaniu w Rumunii i Niemczech. Regulamin wyboru uczniów dostępny będzie na stronie internetowej szkoły.

– Na razie nasi uczniowie pełni zapału zabrali się za projektowanie logo projektu i muszę przyznać, że pomysły mają świetne – podsumowuje koordynatorka projektu.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages