Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

XIV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk 2016

2016-09-26 21:53:38 (ost. akt: 2016-09-27 08:10:54)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

W sobotę, 24 września w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach po raz kolejny odbyły się zawody szachowe. XIV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk zorganizował Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Wirek” wraz ze szkołą w Rękusach przy finansowym wsparciu gminy Ełk.

W zawodach wzięło udział 25 szachistów, a wśród nich dzieci, młodzież i dorośli, którzy rywalizowali ze sobą w 9 rundach rozegranych system szwajcarskim. Zawodnicy reprezentowali następujące szkoły: SP 3 w Ełku, SP Rękusy, Gimnazjum nr 2 i nr 4 w Ełku, Gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej, ZS nr 1 w Ełku oraz LO w Suwałkach.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie – Jerzy Romanowski, od lat wspierający klub sportowy „Wirek” oraz Sławomir Boczkowski, nauczyciel, instruktor szachowy, na co dzień wprowadzający uczniów w szkole w Rękusach w tajniki gry.

Turniej trwał od godziny 9.00 do 15.00. Uczestnicy zmagań mieli możliwość wypocząć w pięknym otoczeniu szkoły. Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę, a w przerwie między rundami zaprosili wszystkich zawodników na posiłek przy ognisku.

- Naszym zadaniem jest pielęgnowanie tradycji otwartych turniejów szachowych przeprowadzanych i organizowanych w naszej szkole – mówi Agnieszka Jaszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rękusach. – Zajęcia dodatkowe, podczas których nasi uczniowie doskonalą swoje umiejętności szachowe, odbywają się systematycznie. Szachy oraz inne gry planszowe wyrabiają koncentrację, cierpliwość, wytrwałość oraz uczą odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Są doskonałym sposobem rozwijania pamięci i zmysłów twórczych, a przede wszystkim wzmacniają kompetencje matematyczne uczniów. Pamiętamy o tym, że zgodnie z zapowiedzią Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, elementy gry w szachy już wkrótce trafią do edukacji wczesnoszkolnej. Nasza szkoła już jest na to przygotowana, a nasi uczniowie nadal będą doskonalili swoje umiejętności w tym zakresie.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
Szkoły podstawowe klasy I – III
1. Michał Fiodorow- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
2. Piotr Grzymkowski - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Szkoły podstawowe klasy IV – VI
1. Radosław Wesołowski - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach
2. Jakub Borkowski - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach
3. Katarzyna Przybylska - Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Gimnazja:
1. Mateusz Stulgis - Gimnazjum nr 4 w Ełku
2. Konrad Obryci – Gimnazjum nr 2 w Ełku
3. Zofia Wesołowska - Gimnazjum im. Jana Bytnara ps. "Rudy" w Nowej Wsi Ełckiej

Klasyfikacja generalna turnieju (seniorzy)
1. Bartosz Napiórkowski
2. Jan Plesiuk – SKS SMOL - BUD Giżycko
3. Konrad Konewko – MLKS Czarni Olecko
4. Jan Sawicki – SKS SMOL - BUD Giżycko

W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się Bartosz Napiórkowski, zwycięzca przeprowadzonego przed laty pierwszego turnieju organizowanego przez klub „Wirek”. Puchar dla szkoły wywalczyli szachiści z Rękus.

Uroczystego wręczenia pucharów oraz nagród dokonała dyrektor szkoły, Agnieszka Jaszkowska wraz z Ewą Gajewską reprezentującą wójta gminy Ełk. Organizatorzy cieszą się, że zawodnicy chętnie przyjeżdżają na zawody i zapraszają już teraz za rok. Dziękują wójtowi gminy Ełk za wsparcie finansowe, które daje możliwość organizowania turnieju.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages