Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

UWAGA! Do końca lipca dziewczęta mogą się zgłaszać na pierwszą dawkę szczepionki

2016-07-20 21:59:29 (ost. akt: 2016-07-20 22:01:36)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Gmina Ełk od kilku już lat aktywnie wspiera profilaktykę nowotworową w Polsce. W tym roku samorząd po raz kolejny sfinansuje szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV odpowiedzialnego za powstawanie m.in. raka szyjki macicy i innych chorób nowotworowych.

Zgodnie z Gminnym Programem Ochrony i Promocji Zdrowia w Gminie Ełk na lata 2008-2018 zaszczepione zostaną dziewczęta urodzone w 2000 roku, zamieszkałe i zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Ełk. Koszt szczepień zostanie w całości sfinansowany z budżetu gminy. Szczepienie obejmuje podanie trzech dawek szczepionki w przedziale czasowym 6-ciu miesięcy. Realizatorem szczepienia jest przychodnia „ESKULAP”, przy ul. Kilińskiego 36 w Ełku. Podanie pierwszej dawki przedłużono do końca lipca.

– Do tej pory zaszczepionych zostało 30 dziewcząt urodzonych w 2000 roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Z ewidencji ludności wynika, że uprawnionych do szczepień jest 70 mieszkanek gminy. Dlatego serdecznie zachęcamy pozostałe dziewczęta do zgłoszenia się na szczepienie. Można zrobić to bezpośrednio w przychodni na ul. Kilińskiego. Wymagana jest jednak zgodna rodziców bądź prawnych opiekunów.

Formularz zgody można pobrać z naszej strony internetowej www.elk.gmina.pl lub osobiście w Urzędzie Gminy Ełk, w pokoju nr 31 lub w przychodni, w której szczepienia są przeprowadzane. Podanie szczepionki zawsze jest poprzedzone konsultacją medyczną.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz.
Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marek #2046762 | 188.146.*.* 16 sie 2016 05:58

    Dlaczego nikt nie mówi o szkodliwości tych szczepionek? Polska jako jedyny kraj będzie miała te szczepienie od przyszłego roku jako obowiązkowe. zrezygnowały z nich m.in. Niemcy czy Dania

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages