Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Wyjazd uczniów ZSS w Woszczelach do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

2016-05-14 20:13:23 (ost. akt: 2016-05-14 20:18:27)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

10 maja uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach uczestniczyli w zajęciach na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej, doskonalenie umiejętności plastycznych uczniów oraz integracja grupy. Uczestnicy wycieczki podczas zajęć plastycznych wykonali
z kolorowego papieru upominki dla mam.

Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały papierowe wazony wypełnione kwiatami i ramki techniką origami. Przygotowane laurki uczniowie wręczą swoim mamom w dniu ich święta. Następnie wszyscy udali się do ogrodu mieszczącego się przy siedzibie CEE w Ełku, gdzie wysłuchali prelekcji dotyczącej odnawialnych źródeł energii, obejrzeli pszczeli ul i maszyny rolnicze z dawnych lat.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się także rosnące w tymże ogrodzie rośliny. Zwiedzając zakątki ogrodu, uczniowie z zapałem odczytywali z tablic nazwy poszczególnych drzew, krzewów i kwiatów. Radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia z bliska akwariów z różnymi okazami ryb, patyczakiem i chomikiem. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję dotknąć żółwia.

Po zapoznaniu się z przyrodniczymi ciekawostkami dzieci wspólnie zebrały się wokół ogniska i piekły kiełbaski. Na zakończenie wyjazdu uczniowie udali się na zajęcia ruchowe do pobliskiego skateparku. Pełni pozytywnych emocji i wrażeń wrócili do szkoły.
Ewa Różyńska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages