Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Obchody Święta Ziemi w Mrozach Wielkich

2016-04-28 19:29:59 (ost. akt: 2016-04-28 19:32:27)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

23 kwietnia 2016 roku społeczność szkolna Mrozów Wielkich jak co roku włączyła się w międzynarodowe obchody Dnia Ziemi.

Już o godz.8.30 nastąpiła prezentacja plakatów wykonanych przez wszystkie klasy na temat konieczności oszczędzania wody, po czym odbył się apel dotyczący ochrony środowiska. Zaraz po nim wszyscy uczniowie z wychowawcami przystąpili do porządkowania posesji szkolnej zgodnie z zaplanowanymi wcześniej zadaniami w ramach programu Zielona Flaga.

Wkrótce na oczyszczonym przyszkolnym "ślimaku" znalazły się sadzonki kwiatów przyniesione przez rodziców, wygrabiono suche liście z ogrodu przy placu zabaw i na terenie przyszłej Zielonej Sali. Zasadzono też sosnę i świerki oraz tuje za budynkiem gospodarczym, zasiano warzywa w klasowych ogródkach. Ostatnim zadaniem było wspólne sprzątanie okolicznego lasu. Gdy uporządkowany teren nabrał wiosennego blasku, wszyscy uczestnicy wielkiego sprzątania zajęli miejsca przy ognisku. Śpiewając piosenki czekano na zasłużony posiłek - gorące kiełbaski, chleb i napoje ufundowane przez Nadleśnictwo Ełk w Mrozach Wielkich.

Całodzienna akcja przebiegała zgodnie z planem przygotowanym przez nauczycielki Iwonę Marchel i Krystynę Kacprzyk wspierane przez panią dyrektor szkoły - Ewę Czarosław -Kochanowicz. Zadowolenie z wykonanej pracy, ciepło ogniska i ogólna atmosfera dnia sprawiły, że uczniowie głośno wyrażali pragnienie powtórzenia takiej akcji za rok.
Krystyna Kacprzyk, Iwona Marchel - organizatorki


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages