Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Jasełka w ZSS w Woszczelach

2015-12-27 22:51:19 (ost. akt: 2015-12-27 22:55:47)

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole w okresie przedświątecznym odbyły się jasełka. W czwartek 17 grudnia o godz. 9.00 uczniowie gimnazjum obejrzeli Misterium Bożonarodzeniowe „Gloria, in excelsis Deo”, a o godz. 10.00 uczniowie szkoły podstawowej i przybyli goście.

Wśród nich był Proboszcz Parafii w Grabniku ks. dr hab. Stanisław Strękowski oraz rodzice uczniów. Piękna scenografia i oprawa muzyczna przybliżyły świąteczny nastrój.

Scenariusz przedstawienia nawiązywał do Roku Miłosierdzia. Jedną z głównych postaci był pastuszek, który z darami szedł do Pana Jezusa. Na swojej drodze spotykał potrzebujących ludzi, którym oddał wszystko, co miał.

Do stajenki przybył jedynie z czystym sercem. Przedstawienie zobrazowało społeczności szkolnej scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów. Młodzi „aktorzy” z klasy III, IV i VI z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się pod opieką p. A. Czajki i p. W. Łukaszewicz. Natomiast chórek szkolny ćwiczył pod batutą p. M. Bagińskiej.

Prezentując Misterium Bożonarodzeniowe, dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz szansę zaprezentowania swoich zdolności artystycznych. Na koniec ks. Proboszcz i Wicedyrektor p. Beata Zielińska złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Aktorzy i chórek otrzymali słodki upominek.

Wioletta Łukaszewicz

https://m.wm.pl/2015/12/orig/dsc09418-284687.jpg

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages