Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Uroczyste zakończenie projektu - Akademia Teatralna

2015-12-15 21:29:44 (ost. akt: 2015-12-15 21:34:24)

Autor zdjęcia: Mat. prywatne

12 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury Gminy Ełk miało miejsce uroczyste zakończenie projektu „Akademia Teatralna” trwającego od początku września. Ukoronowaniem trzymiesięcznej, intensywnej pracy były dwa przedstawienia teatralne przygotowane przez dwie grupy dzieci, uczestniczące w zajęciach projektowych w Centrum Kultury w Stradunach oraz w Filii Centrum Kultury w Nowej Wsi Ełckiej.

Dziesięcioro dzieci z Nowej Wsi Ełckiej przygotowało inscenizację bajki „Jaś i Małgosia” pod kierunkiem pani Doroty Seweryn a piętnaścioro dzieci ze Stradun przedstawiło bajkę „Kot w Butach” pod opieką artystyczną Bogumiły Bajbak. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował instruktor ds. muzyki Emilian Mankiewicz, który zaprezentował też swoje umiejętności wokalne w piosence drwala. Pozostałe piosenki zaśpiewały pani Dorota Seweryn (piosenkę czarownicy) oraz Agnieszka Bernatowicz i Klaudia Malinowska (piosenkę królewny).

Scenografię i rekwizyty do obu przedstawień przygotowała instruktorka ds. plastyki z CKGE w Stradunach Bogumiła Bajbak z twórczą pomocą Pauliny Stefanowicz i Izabeli Worm, pań odbywających staż w Centrum Kultury.

Do sukcesu przedsięwzięcia przyczyniło się też ogromne zaangażowanie rodziców, którzy przywozili swoje dzieci na próby, wspierali instruktorów we wszelkich działaniach, pomagali w przygotowaniu strojów dla dzieci i w wykonaniu scenografii.
Pracy nie ułatwiała nam odległość między dwiema placówkami Centrum Kultury.

Potężna praca, zaangażowanie wielu osób oraz twórczy wysiłek młodych aktorów zakończyły się wielkim sukcesem na miarę możliwości dzieci, których rozpiętość wieku wynosiła od 6 do 16 lat. Muzyka, światła, bogata scenografia, kostiumy, ruchoma kurtyna i scena dały przedsmak i wprowadziły w nastrój prawdziwego teatru. Miłym akcentem na koniec był też słodki poczęstunek, ciasta upieczone przez nieocenione mamy – prawdziwe Power Mamy.

Dzieci uczestniczące w projekcie "Akademia teatralna " wykazały bardzo duże zaangażowanie podczas zajęć. Rozwinęły swoje zdolności aktorskie, w tym dykcję, wymowę, zachowanie na scenie, opanowanie tremy. Występ był wielkim sukcesem małych aktorów, którzy chcieliby kontynuować swoją przygodę teatralną.

Bogumiła BajbakPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages