Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wyciągnęli pomocną dłoń do bezrobotnych

2011-01-01 10:00:00 (ost. akt: 2010-12-30 10:46:30)
W projekcie współfinansowanym przez UE uczestniczyło 30 osób bezrobotnych z tereny gminy Ełk

W projekcie współfinansowanym przez UE uczestniczyło 30 osób bezrobotnych z tereny gminy Ełk

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Od początku roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku realizuje projekt Klub Integracji Społecznej "Aktywni Razem" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w partnerstwie z ełckim Stowarzyszeniem "ZACHEUSZ". Uczestniczy w nim 30 mieszkańców gminy Ełk. 


— Założeniem projektu było zaktywizowanie społeczne i zawodowe osób bezrobotnych, dotkniętych dysfunkcjami oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym — mówi Aneta Ruszczyk, koordynator projektu.

W projekcie uczestniczyło 30 osób, w tym kobiety i mężczyźni, bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w wieku od 18 do 64 lat oraz posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

— W trakcie realizacji projektu uczestnicy zostali objęci wsparciem w postaci: zajęć i warsztatów w ramach reintegracji społecznej oraz reintegracji zawodowej, szkoleń i kursów zawodowych uwzględniających lokalny rynek pracy oraz predyspozycje uczestników, z uwzględnieniem potrzeb kobiet i mężczyzn, m.in. w zakresie: gastronomii, szkolenie opiekunek i opiekunów nad osobami zależnych (osobami niepełnosprawnymi, dziećmi, osobami starszymi), bukieciarstwa, handlu, obsługi koparkoładowarek oraz prawa jazdy kat. B i szkolenia z zakresu nauki udzielania pierwszej pomocy — informuje Aneta Ruszczyk.

— Równolegle do zajęć warsztatowych reintegracji społecznej i zawodowej oraz szkoleń i kursów zawodowych uczestnicy korzystali z bezpłatnych indywidualnych konsultacji specjalistów: prawnika, psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego oraz z zajęć w grupie samopomocowej grupy wsparcia. Uczestnicy brali udział w zajęciach w formie stacjonarnej 
oraz wyjazdowej. Byli w Przedsiębiorstwie Społecznym "Wioska Garncarska" w Kamionce koło Nidzicy oraz w Maniówce w Nowej Wsi koło Suwałk.

Zadania w ramach projektu realizowane były od 1 stycznia i zakończą się 31 grudnia. Wartość przedsięwzięcia to 508 tys. 265 zł i 20 gr.

— Dzięki temu projektowi uczestnicy rozwinęli się zawodowo i osobowościowo, nabyli i uzupełnili kwalifikacje zawodowe oraz ponieśli kompetencje umożliwiające powrót na rynek pracy — dodaje Aneta Ruszczyk. — Stali się bardziej samodzielni w rozwiązywaniu problemów i trudności.

Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grupa b #159997 | 82.177.*.* 3 sty 2011 20:36

    a co dalej zostajemy sami

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages