Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Ślubowanie pierwszoklasistów w Rękusach

2015-11-03 22:59:07 (ost. akt: 2015-11-03 23:00:57)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

28 października 2015 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach przeżywali ważny moment w swojej uczniowskiej karierze. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Na dostojną uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Tomasz Osewski wójt gminy Ełk, ks. proboszcz Jarosław Dąbrowski, pani Iwona Jakimyszyn sołtys wsi Rękusy, rodzice pierwszaków i cała społeczność szkoły. Pierwszoklasiści wspaniale prezentowali się w galowych strojach i uczniowskich biretach. Odświętny nastrój panował w całej szkole. Do uroczystości ślubowania dzieci przygotowywały się pod okiem wychowawczyni.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się w programie artystycznym w języku polskim i angielskim. Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin, udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia. Rodzice z dumą podziwiali swoje pociechy. Kandydaci na uczniów ślubowali na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia świeżo upieczeni uczniowie oprócz gratulacji, otrzymali z rąk pana wójta pamiątkowe dyplomy.

Były serdeczne życzenia i prezenty od przybyłych gości, dyrektor szkoły i rodziców. Starsi koledzy z klasy II i III wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu, wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gminaelk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages