Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Tej jesieni w Stradunach będzie się działo…

2015-09-22 22:47:05 (ost. akt: 2015-09-22 23:08:21)

Autor zdjęcia: Mat. prywatne

Tegoroczna jesień będzie bogata w wydarzenia kulturalne znajdujące się w ofercie Centrum Kultury.

Zajęcia plastyczno-teatralne dla najmłodszych mieszkańców Gminy Ełk

Stowarzyszenie „Mazurskie Krajobrazy Kultury” działające w ramach umowy partnerskiej z Domem Kultury w Stradunach przygotowało dla dzieci projekt o nazwie „Akademia Teatralna”. Od 12 września do końca listopada najmłodsi mogą twórczo spędzać czas na zajęciach plastyczno –teatralnych.

W sobotnie popołudnia przeniesiemy się w zaczarowany świat bajek, zrobimy chatkę Baby Jagi, upieczemy pierniczki i podpatrzymy pracę prawdziwych aktorów podczas wyprawy do Teatru Lalek. Warto dodać, że równolegle, od 4 września, taki sam projekt realizowany jest w Filii Centrum Kultury w Nowej Wsi Ełckiej. Zajęcia adresowane są do trzydzieściorga dzieci i piętnastu osób dorosłych. Zainteresowane dzieci (wraz z rodzicami) z obu miejscowości serdecznie zapraszamy.

Udział w projekcie jest bezpłatny a zostanie on przeprowadzony dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” oraz samorządy gmin Stare Juchy, Prostki Kalinowo i Miasta Ełk oraz Powiatu Ełckiego.

Fitness w Stradunach

Tej jesieni – oprócz strawy duchowej – proponujemy też coś dla ciała. W programie projektu „Wyginam śmiało ciało” każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia taneczno-ruchowe Zumba Kids adresowane są do dzieci. Będzie też Zumba dla Pań, które nie muszą martwić się o opiekę nad swoimi pociechami w czasie ćwiczeń. Dla dzieci w wieku 4-7 lat zorganizujemy wtedy zajęcia plastyczne. Dla seniorów i nie tylko proponujemy cykl ćwiczeń o nazwie Zdrowy kręgosłup.

A z myślą o młodzieży przygotowaliśmy warsztaty prezentujące Nowoczesne Formy Fitnessu. Od pierwszego września do końca listopada w wybrane wtorki i soboty będzie można miło spędzić czas, spalić zbędne kalorie i zadbać o swoją kondycję.
Również te zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Ełckiego. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie „Mazurskie Krajobrazy Kultury” w budynku Centrum Kultury Gminy Ełk z/s w Stradunach. Szczegółowe informacje oraz harmonogram wszystkich warsztatów dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury www. centrumkulturystraduny.pl

Koordynatorem obu projektów jest instruktor ds. plastyki CKGE mgr sztuki Bogumiła Bajbak a powyższe zajęcia są tylko częścią oferty Centrum Kultury w Stradunach skierowanej do mieszkańców Gminy Ełk.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages