Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Baśnie z czterech stron świata

2015-02-14 11:27:10 (ost. akt: 2015-02-14 16:30:54)

Maluchom bardzo podobały się kostiumy, a szczególnie ogromne maski przypominające ludzkie twarze, które sprawiały, że występujący w nich artyści wyglądali jak wielkoludy.

Dnia 22 stycznia 2015 r. uczniowie klas 0 - III ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich udali się do Ełku, aby w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania obejrzeć spektakl pt. "Baśnie z czterech stron świata" w wykonaniu grupy aktorskiej ARTENES z Wrocławia.

Piękna dekoracja, tajemnicza gra świateł i obłoki pary otaczające scenę sprawiały, że maluchy z niecierpliwością oczekiwały na podniesienie kurtyny. Wreszcie rozległ się gong, sala ucichła, rozpoczęło się przedstawienie, które przeniosło widzów w tajemniczy, cudowny świat baśni, pełen magii, czarów i cudownych zaklęć.

Młoda publiczność z zapartym tchem śledziła przebieg wydarzeń. Aktorzy występujący w spektaklu odgrywali fragmenty różnych baśni. Wszystkie były doskonale znane małej widowni, której żywiołowe reakcje świadczyły o zainteresowaniu sztuką. Wśród odgrywanych scenek, dzieci rozpoznały "bajkę o rybaku i złotej rybce", "Cudowną lampę Alladyna", "Małą Syrenkę" oraz "Jasia i magiczną fasolę". Nie tylko gra aktorów wzbudziła emocje. Maluchom bardzo podobały się kostiumy, a szczególnie ogromne maski przypominające ludzkie twarze, które sprawiały, że występujący w nich artyści wyglądali jak wielkoludy.

Dużo pozytywnych przeżyć młodym widzom dostarczyła też oprawa muzyczna widowiska oraz, zastosowane efekty specjalne, które wytwarzały nastrój cudowności, tajemniczości i niezwykłości. Pobyt w teatrze dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci. Wpłynął na rozwój zainteresowań, wyobraźni oraz rozbudził zamiłowanie do teatru. Z pewnością jeszcze nie raz z chęcią będą uczestniczyli w takim wydarzeniu.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages