Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Międzyszkolny Turniej pod hasłem „Wiem, co jem”

2015-01-27 10:48:44 (ost. akt: 2015-01-27 14:38:05)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dnia 14 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności pod hasłem „Wiem, co jem” skierowany do najmłodszych uczniów.

Głównym założeniem turnieju było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej, a zwłaszcza potrzeby racjonalnego i zdrowego odżywiania.

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci to inwestycja w ich zdrowie teraz i w przyszłości. Stąd też tematyka turnieju obejmowała informacje zachęcające do stosowania w codziennej diecie owoców i warzyw, tak ważnych dla rozwoju młodego organizmu. Właściwa dieta zapewnia dziecku prawidłowy rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny oraz sprawia, że jest ono uśmiechnięte, zadowolone i ciekawe świata.

Forma turnieju pozwoliła uczestnikom i publiczności brać aktywny udział w rozgrywkach. Publiczność miała możliwość zaprezentować się w formie recytacji i pokazów artystyczno-wokalnych. W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” dzieci żywiołowo dopingowały drużynom wznosząc okrzyki, zawołania i przyśpiewki.

Czteroosobowe zespoły musiały wykazać się wiedzą z zakresu edukacji zdrowotnej i umiejętnością pracy w grupie. Dzieci najlepiej uczą się i zapamiętują w trakcie działania, dlatego też startowały w różnych konkurencjach: rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały poprzez dotyk przedmioty związane z higieną, smakowały różne produkty, wykonywały zadania ruchowe i pracę plastyczną. Nauka poprzez zabawę jest dla ucznia zawsze bardziej interesująca i motywuje do pokonywania trudności.

Uroczystego wręczenia nagród oraz dyplomów dokonał Ireneusz Gorlo, inspektor ds. oświaty gminy Ełk. Wszystkie szkoły prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności.

WYNIKI
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rękusach
Podziel się informacją
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie.

To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages