Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

2014-11-26 15:24:39 (ost. akt: 2014-11-26 15:25:56)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach odbył się uroczysty apel upamiętniający 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. Uczniowie z kl. V i VI w pięknych, patriotycznych wierszach i pieśniach przypomnieli trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości poprzez zabory i zmagania wojenne. Szacunek i miłość do ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. W naszej szkole kładziemy duży nacisk na wychowanie patriotyczne młodego człowieka. Wielką wagę przykładamy do obchodów rocznic narodowych. Nasi uczniowie z dumą prezentują szkolny sztandar podczas najważniejszych wydarzeń szkolnych.

W uroczystości wziął udział pan Karol Gałczyński przedstawiciel Organizacji Rycerzy Kolumba działającej przy parafii Św. Tomasza Apostoła w Ełku, rodzice i cała społeczność szkolna. Pan Karol Gałczyński przy współpracy z Firmą Ubezpieczeniową Aviva przekazał naszym uczniom piłki nożne, do kosza i siatkówki oraz pomoce szkolne, które zostaną wykorzystane na zajęciach rozwijających i logopedycznych.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gminaelk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages