Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Kochamy zwierzęta nie tylko od święta

2014-10-21 15:59:28 (ost. akt: 2014-10-21 16:12:44)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach wzięli udział w akcji „Uśmiechnięte cztery łapy” propagującej humanitarne traktowanie zwierząt.

Podczas spotkania z panią Katarzyną Blusiewicz przedstawicielką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dzieci wysłuchały prelekcji oraz obejrzały prezentację multimedialną na temat praw i potrzeb zwierząt. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psami.

W ramach tej akcji Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne i Towarzystwo opieki nad Zwierzętami
w Ełku ogłosiło konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Spośród wysłanych prac, komisja konkursowa doceniła prace naszych uczennic: Natalii Obryckiej i Martyny Awruk. Udział w takich akcjach to wspaniała okazja do uwrażliwiania młodego człowieka na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec swoich pupili.

Wizyta przedstawiciela TOZ zbiegła się z Dniem Pluszowego Zwierzaka, który obchodziliśmy w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zadbał o odpowiedni wystrój szkoły. Pojawiło się wiele plakatów oraz zdjęć zwierząt. Każdy mógł przynieść do szkoły swoją maskotkę. Byli i tacy, którzy wyglądem upodobnili się do swoich pupili. W ramach święta dzieci z Oddziału przedszkolnego, klasy III i IV pod opieką nauczyciela przyrody z wielkim zaangażowaniem przygotowały część artystyczną pt. „Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta”. Występy naszych uczniów spotkały się z wielkim uznaniem ze strony przedstawiciela TOZ.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gminaelk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages