Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dzień Pamięci Narodowej

2014-10-07 08:43:33 (ost. akt: 2014-10-07 08:44:02)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich w słoneczny piątek 26 września 2014 roku po raz piąty obchodziliśmy rocznicę nadania imienia szkole oraz Gminny Dzień Pamięci Narodowej.

W tegorocznych obchodach uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, kl. IV – VI oraz nauczyciele. Nie zabrakło też pocztów sztandarowych ze wszystkich szkół gminy Ełk oraz kampanii wojska polskiego. Uroczysta Msza Święta była koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jerzego Mazura i proboszcza Tadeusza Jareckiego w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku.


Licznie zebranych gości na terenie szkoły powitała Dyrektor szkoły pani Ewa Czarosław – Kochanowicz oraz Wójt Gminy Ełk pan Antoni Polkowski. W naszej szkole co roku ten dzień jest poświęcony wszystkim tym, którzy polegli w boju, zostali zamordowani w więzieniach lub po prostu odeszli już na wieczną wartę. Dla uczczenia ich pamięci odbył się apel poległych zakończony salwą honorową.
Ważnym akcentem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczyciela naszej szkoły p. Katarzyny Podbielskiej. Miłą niespodzianką okazał się również występ dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego, które wraz ze swoimi paniami: Wioletą Kościńską i Katarzyną Staniszewską przygotowały wspaniały układ choreograficzny do popularnej piosenki śpiewanej na ulicach okupowanej Warszawy „Siekiera, motyka, bimber, szklanka”. Okazjonalna grupa taneczna „Małe Mazowsze z Mrozów Wielkich” zaprezentowało przed przybyłymi gośćmi ognistą poleczkę.


Na zakończenie uroczystości goście mogli obejrzeć na głównym holu szkoły wystawę zdjęć, na których uwieczniono najpiękniejsze momenty poprzednich uroczystości. Dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia swojej wiedzy historycznej oraz skonfrontowania jej z wiedzą innych uczestników w quizie historycznym „Znaj znak”.

Zapewne V Gminny Dzień Pamięci Narodowej na długo zostanie w naszej pamięci.
Wioleta KościńskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages