Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Nauka pływania za darmo!

2014-09-09 08:38:23 (ost. akt: 2014-09-09 08:41:19)

Autor zdjęcia: Archiwum UG Ełk

Gmina Ełk rozpoczyna realizację nauki pływania w ramach projektu „Umiem Pływać“, w partnerstwie z Warmińsko -Mazurską Federacją Sportu.


Program Powszechnej Nauki Pływania jest propozycją Ministerstwa Sportu i Turystyki adresowaną do uczniów III klas szkoły podstawowej. Głównym celem programu jest nabycie przez dzieci umiejętności w zakresie pływania, a także dotarcie i objęcie programem uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma krytej pływalni, również wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców, pełniejsze wykorzystanie infrastruktury sportowej (baseny).

W projekcie będzie uczestniczyło ogółem 80 dzieci z terenu gminy Ełk, miasta Ełku i powiatu ełckiego. Projekt będzie trwał od 23 września 2014 do 15 grudnia 2014.

Zajęcia będą odbywały pod opieką trenerów i instruktorów pływania w soboty i niedziele oraz po zajęciach szkolnych we wtorki i piątki od 13-15.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Organizatorzy zabezpieczą dla uczestników fachową kadrę trenerską instruktorską, wstęp na basen, dowóz dzieci na zajęcia i z zajęć do miejsca zamieszkania.
Wszelkich informacji na temat zajęć udziela Tomasz Bartnik, tel. 508863211. Informacje są również dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy w Ełku http://www.elk.gmina.pl/.

Szkoły proszone są o przesłanie drogą elektroniczną do dnia 11.09.2014, list imiennych z miejscem zamieszkania dzieci którzy deklarują udział w zajęciach.
Od uczniów z terenu gminy Ełk zgłoszenia będą przyjmowane bezpośrednio w szkołach.

Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages