Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Żegnajcie wakacje

2014-08-22 17:30:35 (ost. akt: 2014-08-22 17:34:50)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Zakończył się pierwszy turnus półkolonii, w których uczestniczyły dzieci rolników z terenu gminy Ełk. Wypoczynek trwał od 8 do 17 sierpnia.


— Koloniści uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych, zwiedzali komendę policji i straży pożarnej w Ełku, brali udział w rejsie statkiem po Kanale Augustowskim oraz w wycieczce do Wigier — mówi Tomasz Bartnik, współorganizator wypoczynku. — Miały też zajęcia na ełckiej pływalni, tj. naukę i doskonalenie pływania oraz szereg prelekcji, m.in. na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy zdrowego odżywiania. Pobyt na półkoloniach dla większości dzieci rolników był jedyną okazją do takiego wypoczynku w ich dzieciństwie.

Dzieci były codziennie dowożone z miejsca zamieszkania do bursy szkolnej w Ełku, a po zajęciach odwożone do domów, miały też zapewniony posiłek. W dniu zakończenia półkolonii zostały obdarowane przez wójta, Antoniego Polkowskiego, upominkami. Najaktywniejsi koloniści otrzymali nagrody specjalne w postaci tabletów. Młodzi mieszkańcy gminy Ełk zgodnie przyznali, że kolonie bardzo im się podobały i że trwały zdecydowanie za krótko. Nikt nie chciał wyjeżdżać do domu!

Drugi turnus półkolonii zakończy się 21 sierpnia.
Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages