Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zabrzmiał ostatni dzwonek!

2014-07-03 16:04:14 (ost. akt: 2014-07-03 16:04:38)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

W piątek, we wszystkich szkołach gminy Ełk, uroczyście świętowano zakończenie roku szkolnego. Najlepsi i najbardziej sumienni uczniowie za osiągnięte wyniki w nauce otrzymali od wójta laptopy, tablety oraz słowniki.


— Rok szkolny dobiega końca, wakacje przed nami — powiedział wójt gminy Ełk, Antoni Polkowski. — Chciałbym pogratulować, zwłaszcza dzieciom, osiągniętych wyników w nauce. Dziękuję za to, że każdego dnia, w mozołach, chłoniecie wszystko, co przekazują wam nauczyciele. Podziękowania składam na ręce nauczycieli, za ich ciężka pracę. Szczególnie dziękuję również rodzicom, za to, że dbają o to, by dzieci przychodziły na lekcje przygotowane.


Wójt gminy Ełk odwiedził wszystkie placówki i wyróżnił absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen oraz największą ilość punktów na egzaminach. Laptopy powędrowały m.in. do Adama Bienasza, ucznia klasy trzeciej Gimnazjum w Stradunach oraz Rafała Awruka, ucznia klasy szóstej w Szkole Podstawowej w Rękusach.


— Lepiej czuję się w przedmiotach ścisłych, matematyce i historii, gorzej w humanistycznych — mówi Adam Bienasz. — Średnią miałem słabą, 3,42. Nauka jakoś mi nie szła, ale na egzaminie końcowym wypadłem bardzo dobrze. Laptop na pewno mi się przyda.


— Ja zostałem wyróżniony za najlepiej napisany test szóstoklasisty — przyznaje Rafał Awruk. — Test z matematyki był łatwiejszy, niż z języka polskiego. Na koniec roku osiągnąłem średnią powyżej 4,0. Na pewno warto się uczyć. W domu mam komputer. Laptop przyda mi się do pisania prac, również do rozrywki.


Wszystkie dzieci ze szkół gminnych dodatkowo otrzymały albumy "Niepokorne tęsknoty", wydane w ramach programu współpracy gmin Polski Wschodniej.Czar


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages