środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

„Trzymamy formę” i promujemy zdrowy styl życia

2014-06-26 22:49:41 (ost. akt: 2014-06-26 22:51:50)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

Promujemy zdrowy styl życia „Trzymamy formę”

W Szkole Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach odbyło się spotkanie podsumowujące działania realizowane w ramach programu „Trzymaj formę”, w którym wzięli udział: koordynator projektu pan Bogdana Wlizło przedstawiciel Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ełku oraz rada rodziców.

Celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Uczniowie realizując zadania promowali aktywność fizyczną, uczyli się prawidłowego sposobu odżywiania się, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie.

Uczniowie pracowali nad projektem wiele tygodni min. przygotowywali gazetki i plakaty o tematyce prozdrowotnej, przeprowadzali badania ankietowe wśród kolegów i koleżanek na temat zdrowego odżywiania i sportu, sporządzali zdrowe posiłki, aktywnie spędzali czas wolny. Finalnym efektem były inscenizacje o tematyce prozdrowotnej. Uczniowie wspaniale wcielili się w swoje role, zbierając gromkie oklaski publiczności.

Realizacja zadań metodą projektu dała możliwość uczniom na rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak praca w grupie, podejmowanie decyzji, uczenie samodzielności
i odpowiedzialności. Była to również okazja do zaprezentowania swoich talentów artystycznych na scenie.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages