Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dzień Mamy i Taty w Rękusach

2014-06-20 10:08:13 (ost. akt: 2014-06-20 10:14:28)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

Dzień Mamy i Taty to szczególne wydarzenie dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. Rodzice nie zawiedli swoich pociech i licznie przybyli na uroczystość.

Zaszczycił nas również swoją obecnością pan Antoni Polkowski wójt gminy Ełk, który pamiętał o Dniu Dziecka. Sprawił ogromną niespodziankę dzieciom. Obdarował wszystkich uczniów słodkościami i piłkami. Rodzicom natomiast pogratulował wspaniałych pociech.
Dzieci zaprezentowały się na scenie w programie artystycznym przygotowanym pod okiem wychowawczyń. Były wiersze recytowane prosto z serca, piosenki oraz układy choreograficzne w rytmie ulubionych piosenek.

Wesoło i gwarnie zrobiło się w szkole. Były także momenty wzruszeń. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku, kiedy oglądała występ swojego dziecka.
Po części artystycznej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami malowały rodzinę. Pierwszaki wykonały plakat pt. „Wakacje tuż tuż” oraz w formie quizu odpowiadały na pytania „Czy znam swoją mamę?” Drugoklasiści rysowali pociąg, a trzecioklasiści przyszywali guziki przy ogromnym wsparciu swoich mam.

Rodzice mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej. Mogli zauważyć jego mocne strony. Dowiedzieć się, jak dziecko radzi sobie w sytuacjach problemowych. Takie spotkania mają na celu pogłębienie więzi emocjonalnej z rodziną oraz wspólną, dobrą zabawę. Wspaniałe zaangażowanie rodziców procentuje, ponieważ dzieci uczą się przez naśladowanie. Zachowanie rodziców ma decydujący wpływ na zachowanie dzieci. Zajęcia otwarte to znakomita forma współpracy z rodzicami.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gminaelk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages