Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

III Gminny Turniej „Mała liga klas I – III”

2014-06-02 09:42:02 (ost. akt: 2014-06-02 09:43:11)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

„Witajcie w naszej bajce” - słowa znanego dziecięcego przeboju otworzyły III Gminny Turniej „Mała liga klas I - III”, który odbył się 16 maja w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Stał się on już tradycją naszej szkoły i na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości. Podobnie jak w ubiegłym roku, honorowy patronat nad konkursem objęli Wójt Gminy Ełk pan Antoni Polkowski oraz Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty pani Grażyna Przasnyska.

Punktualnie o 10, czteroosobowe reprezentacje szkół gminnych z Rękus, Woszczel, Chełch, Stradun i Mrozów Wielkich, rozpoczęły rywalizację o zwycięstwo w turnieju. Zmaganiom uczestników przyglądali się zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Gminy Ełk pani Barbara Romaniuk i nauczyciele opiekujący się uczniami. Wsparcia i dopingu zawodnikom nie szczędziła również Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich pani Ewa Czarosław - Kochanowicz.
Świadome tego, że ,,od zabawy zaczyna się postęp”, organizatorki konkursu: pani Katarzyna Żywno, pani Dorota Kubrak i pani Agnieszka Ciechanowska, przygotowały szereg atrakcyjnych zadań, które łączyły w sobie elementy zabawy i nauki. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu różnych dziedzin, co wcale nie było prostą sprawą: niektóre pytania były naprawdę trudne, lecz nie zaskoczyły młodych zuchów. Bez problemu poradzili sobie z zawiłościami ortografii, dzięki posiadanej wiedzy przyrodniczej odkryli, „co w trawie piszczy?”, ułożyli matematyczne puzzle i nie dali się „wyprowadzić w pole” podchwytliwymi pytaniami w konkurencji „Groch z kapustą”, a wszystko to na dodatek w miłej i radosnej atmosferze, wykazując sportową postawę i ducha walki. W tym miejscu należy podkreślić umiejętność zgodnej i kulturalnej współpracy, jaką wykazały się wszystkie drużyny. Nikt nie zniechęcał się drobnymi niepowodzeniami, a najważniejsza była wspólna zabawa. Nawet nasze koło fortuny było w tym dniu wyjątkowo łaskawe i żadna z drużyn nie wykręciła pola Bankrut.
W tegorocznej edycji zmianie uległa formuła turnieju. W związku z ogłoszeniem roku 2014 rokiem „Szkoły w ruchu”, jeden z trzech etapów turnieju miał charakter sportowy i odbył się na boisku szkolnym. Uczestnikom przypadły do gustu zabawne konkurencje sportowe: „Tragarz”, „Kelner”, czy „Kulomiot”, i chociaż psotny wiatr płatał figle i porywał rekwizyty, to rozgrywki były przednie i dostarczyły wielu emocjonujących wrażeń.


Podobnie jak podsumowanie turnieju. Przez cały czas trwania zabawy, zawodnicy skrupulatnie gromadzili punkty w postaci orzechów (bo promujemy zdrowe odżywianie) i uważnie obserwowali sytuację na tablicy wyników. A ta zmieniała się jak w kalejdoskopie: zwycięstwo raz po raz było w zasięgu innej drużyny. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Zespoły dzielnie walczyły o miano najlepszego. Po wyczerpujących zmaganiach triumfatorami III Gminnego Turnieju Mała liga klas I - III zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego z Woszczel. Tuż za nimi uplasowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej im Lecha Kaczyńskiego w Chełchach, a trzecia lokata przypadła reprezentacji Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. W naszej zabawie nie ma przegranych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni znakomitymi upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Ełk pana Antoniego Polkowskiego. Ponadto zawodnicy otrzymali wspaniałe nagrody w postaci sprzętu sportowego z przeznaczeniem na potrzeby szkół. Pomoce zostały zakupione dzięki wsparciu i hojności Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich.


Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca z dumą prezentowali pamiątkowe statuetki, które otrzymali z rąk gospodarza turnieju pani Dyrektor Ewy Czarosław - Kochanowicz. Pani Dyrektor wręczyła też podziękowania nauczycielom, którzy wspierali swoje drużyny oraz szkołom za przyjęcie zaproszenia i włączenie się do wspólnej zabawy.


Dzieci nie kryły radości, a szczere, pełne emocji wyznanie „warto tu było przyjechać”, niewątpliwie było najwspanialszą nagrodą, jaką mogli otrzymać organizatorzy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia, szczególnie sponsorom i przyjaciołom szkoły.

Organizatorzy: Katarzyna Żywno, Dorota Kubrak, Agnieszka Ciechanowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages