Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Radosne koło wiedzy w Mrozach

2014-06-02 09:32:32 (ost. akt: 2014-06-02 09:32:43)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W poniedziałkowy ranek, 19 maja, wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mrozach Wielkich wyczuwało się pewne podekscytowanie. Powodem tego był inny, niż zazwyczaj, porządek dnia: tuż po dzwonku oznajmiającym początek pierwszej lekcji, dzieci, zamiast w swoich ławkach, zajęły miejsca w bajecznie udekorowanej sali gimnastycznej. Hasło zdobiące jedną ze ścian: „I Szkolny Turniej Radosne Koło Wiedzy" rozwiało wątpliwości zaskoczonych dzieciaków: już wiedziały, że dziś czeka je zabawa, a nie "nuuuuuudne" lekcje.

I szybko przekonały się, że miały rację: ich wychowawczynie pani Katarzyna Żywno, pani Dorota Kubrak i pani Agnieszka Ciechanowska zorganizowały konkurs o charakterze intelektualno - sportowym , do udziału w którym zachęciły uczniów klas I - III. Uczestnicy turnieju mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami z zakresu podstawy programowej kształcenia ogólnego dla I etapu edukacyjnego.
Sześcioosobowe drużyny przystąpiły do rywalizacji, z zapałem i wytrwałością pokonując kolejne etapy, by zgromadzić jak największą ilość punktów i cieszyć się tytułem zwycięzcy. Dzieci z radością losowały kategorie na kole fortuny z napięciem śledząc jego obroty i "czarując", by nie trafić w pole "Bankrut". Wyraźnie jednak los sprzyjał małym zawodnikom, którzy, nie tylko nie stracili zdobytych punktów, ale nawet je pomnożyli wykręcając kilkakrotnie "Premię".


Uczestnicy znakomicie poradzili sobie z ,nieraz, dość trudnymi zadaniami. Wspólnie, wykazując się zgodną współpracą, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, układali puzzle przedstawiające znane polskie zabytki, a dzięki byciu "Z ortografią za pan brat", nie mieli problemów z zadaniem "Ortograficzne bingo". Dzieci z wielkim zapałem trudziły się, by odgadnąć hasła - cytaty z wierszy Jana Brzechwy. Obserwującej zmagania Pani Dyrektor oraz prowadzącym nauczycielkom bardzo podobała się konkurencja "Mądrej głowie dość przysłowie", w której nasi uczniowie wykazywali się niezwykłą kreatywnością, tworząc nowe, czasem bardzo zabawne, wersje znanych przysłów lub interpretując je i nadając im nowe, zupełnie odmienne, znaczenia.


Uczniów zdecydowanie usatysfakcjonowała część sportowa, która odbyła się na boisku szkolnym. Udział w atrakcyjnych konkurencjach: "Ciało do ciała", "Sadzenie ziemniaków", "Kelner", "Kulomiot" dostarczył wielu emocji, był okazją do wykazania się sportową postawą, duchem walki i umiejętnością zdrowej rywalizacji w atmosferze zabawy i radości. Na szczęście i w tej dyscyplinie nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni. W tym dniu najważniejsza nie była wygrana, ale możliwość spotkania, wspólnej zabawy i radość z bycia razem.


Niestety, „wszystko, co dobre, szybko się kończy”, również czas I Szkolnego Turnieju „Radosne Koło Wiedzy” dobiegł końca. Uczestnicy z napięciem przeliczali zgromadzone punkty - w postaci orzechów (gdyż szkoła promuje zdrowe odżywianie) i oczekiwali na podsumowanie rywalizacji. I tu znów na uczestników czekała miła niespodzianka: wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami wręczonymi przez Panią Dyrektor Ewę Czarosław - Kochanowicz oraz obdarowani upominkami, których fundatorem była Rada Rodziców. Zadowoleni uczniowie żałowali, że kolejny turniej dopiero za rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia, szczególnie Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Szarych szeregów w Mrozach Wielkich.


Organizatorzy: Katarzyna Żywno, Dorota Kubrak, Agnieszka Ciechanowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages