Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dzień Mamy „Na wesoło” w Woszczelach

2014-05-30 08:49:40 (ost. akt: 2014-05-30 08:50:21)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach 26 maja 2014 roku odbyło się spotkanie mam i dzieci w ramach obchodów Dnia Matki pod hasłem „Na wesoło”. Tym razem przebieg imprezy był inny. Występy dzieci nie były kluczowym punktem spotkania. Za główny cel organizatorzy imprezy postawili sobie aktywizację mam oraz budowanie i pogłębianie relacji mama – dziecko. W tym celu harmonogram spotkania został podzielony na konkurencje, które przeplatane były występem dzieci. Każda z klas miała za zadanie przygotować występ „ niespodziankę” poświęcony mamom.

Każda z klas miała za zadanie przygotować występ „ niespodziankę” poświęcony mamom.
Zanim jednak impreza rozpoczęła się „na dobre”, nasze mamy musiały zmierzyć się z pierwszym zadaniem, które okazało się być jedynie rozgrzewką przed dalszymi zmaganiami. Każda z mam musiała rozpoznać swój portret wśród innych, wykonanych przez dzieci w danej grupie wiekowej. Odnalezione zdjęcie było „biletem wstępu” do sali i pozwalało zająć miejsce na widowni.
Pani wicedyrektor Beata Zielińska serdecznie powitała przybyłe na tę uroczystość mamy. Następnie głos zabrała uczennica gimnazjum Katarzyna Korżyńska, która w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia mamom naszej szkoły.

Pierwszym punktem spotkania były występy indywidualne uczniów lub mamy z dzieckiem w konkurencji „Szansa na sukces”. Chętne mamy przygotowywały się z dziećmi w domu zgodnie z informacja otrzymaną na zaproszeniu. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a szczególnie udany pokaz otrzymał nagrodę publiczności. Każdemu uczestnikowi wręczono również pamiątkowy dyplom. W dalszej części spotkania mamy pozwoliły, aby ich pociechy wykonały im makijaż. Śmiechom nie było końca, gdy mamy mogły się wreszcie zobaczyć w lusterku. W tej konkurencji również została przyznana nagroda publiczności.

Dużym zaskoczeniem dla mam były „Kalambury”, w których mama musiała, po wylosowaniu karteczki, przedstawić swojemu dziecku za pomocą gestów, ruchów i min zwierzę, zawód lub postać z bajki. Rywalizacja była wyrównana i w konsekwencji nie wyłoniono zwycięzcy. Wszystkie pary odgadły hasło. Pozostałe konkurencje to wspólny „Taniec z mamą” oraz „Karaoke”.

Na zakończenie uczniowie klas I, II i III wspólnie zaśpiewali piosenkę dla mam w języku angielskim, a przedstawiciele gimnazjum wręczyli papierowe kwiaty wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, a w oczach mam można było dostrzec łzy wzruszenia i radości.
Organizatorami i sponsorami imprezy byli: p. Aleksandra Romaniuk-Bogdan, p. Jadwiga Kondratowicz i p. Patryk Kumkowski. Pomocą służyła: p. Iwona Siemion, p. Anna Czajka oraz Samorząd Uczniowski.
Romaniuk-Bogdan
J. KondratowiczPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages