Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

SP w Rękusach Szkołą Odkrywców Talentów

2014-03-14 09:00:03 (ost. akt: 2014-03-14 09:01:13)

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach jako jedna z 7 szkół podstawowych w powiecie ełckim otrzymała honorowy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tytuł przyznaje się placówce, która przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci. Wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej, systematycznej pracy uczniów i nauczycieli.

Priorytetem dla naszej szkoły jest uczeń. Wszelkie działania, które podejmujemy są z myślą o młodym człowieku. Dokładamy wszelkich starań, aby edukacja miała wymierne efekty. Jesteśmy placówką nowoczesną pod względem myśli pedagogicznej, motywującą do działania, która daje możliwości własnego rozwoju. Poprzez organizację przeglądów, turniejów szachowych, współpracę międzynarodową i zajęcia artystyczne odkrywamy talenty wśród naszych uczniów.

Dzięki realizacji Partnerskiego Projektu Szkół Comenius pod hasłem „Mens sana in corpore sano”- „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz e-Twining uczniowie rozwijali umiejętności muzyczne, taneczne, plastyczne, językowe i komunikacyjne. Współpraca międzynarodowa szkół stworzyła ogromną szansę nabywania nowych doświadczeń zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.
W naszej szkole działa Koło Szachowe. Zajęcia te pozwalają w innowacyjny sposób kształtować przydatne i wartościowe umiejętności, takie jak: spostrzegawczość, myślenie i koncentracja. Szachy rozwijają inteligencję i zdolności twórcze. Niezaprzeczalne są społeczne, kulturalne i wychowawcze walory gry. Od 1998 roku odbywają się w naszej szkole Turnieje Szachowe o Puchar Wójta Gminy Ełk. Nasi szachiści odnoszą sukcesy rywalizując z uczniami szkół podstawowych z terenu całego powiatu.

W szkole cyklicznie od 2008 roku organizowane są Przeglądy Państw Unii Europejskiej „Unia bez tajemnic”, które są wspaniałą okazją do zaprezentowania i rozwijania artystycznych umiejętności uczniów. Takie działania zdobyły uznanie znamienitych instytucji, takich jak: Parlament Europejski, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, które przyznały nam honorowy patronat.

SP Rękusy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages