Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Najfajniej było na łyżwach...

2014-02-07 11:57:43 (ost. akt: 2014-02-07 19:12:18)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Od 30 stycznia do 5 lutego dzieci z terenu gminy Ełk i powiatu ełckiego wypoczywały w Bursie Szkolnej w Ełku. Zimowisko zorganizowała gmina Ełk przy współudziale Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku, pod patronatem wójta gminy Ełk.

W programie półkolonii znalazły się zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe. Była też nauka pływania i doskonalenie pływania na ełckiej pływalni. Dzieci chodziły na lodowisko i wycieczki do komendy policji oraz straży pożarnej. Pracownicy sanepidu uczyli młodych zasad zdrowego odżywania, natomiast przedstawiciele KRUS zorganizowali wykład na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

— Poza licznymi atrakcjami dzieci miały zapewniony dojazd na zimowisko z miejsca zamieszkania oraz powrót, opiekę medyczną i całodzienne utrzymanie — mówi Antoni Polkowski, wójt gminy Ełk. — Celem wypoczynku było zaktywizowanie najmłodszych mieszkańców i zachęcenie ich do aktywności fizycznej.
W zimowisku wzięło udział 80 dzieci z teren u gminy Ełku.


— Najfajniej było na łyżwach — przyznaje Julia Pawłowska z Czapli. — W ogóle ferie mi się podobały. Na półkolonie letnie też się zapiszę.

— Po raz pierwszy uczestniczyłam w takich feriach zimowych — zdradza Julia Przybyszewska z Maleczewa. — Byliśmy na basenie, z wizytą u policjantów i strażaków. Trochę się uczyliśmy. Łyżwy mi się najbardziej podobały. Dwa razy byliśmy na lodowisku.


Zimowisko było współfinansowane z budżetu gminy Ełk i Gminnego Zrzeszenia LZS. Gmina Ełk przeznaczyła na ten cel ok. 20tys. zł. 
Na zakończenie wypoczynku wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez wójta gminy Ełk oraz pamiątkowe zdjęcia.
Czar

Tylko ciekawe informacje:

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages