Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

I Gminny Dzień Języków Obcych w SP w Rękusach

2014-01-17 12:54:37 (ost. akt: 2014-01-17 13:42:26)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach odbył się I Gminny Dzień Języków Obcych „ English is fun!” skierowany do uczniów kl. IV-VI.

Głównym założeniem konkursu była popularyzacja języka angielskiego poprzez zabawę, rozwijanie pasji językowych i twórczych zainteresowań. Doskonalenie umiejętności językowych to priorytet z uwagi na zbliżający się sprawdzian szóstoklasisty z języka angielskiego.

Dzień Języków Obcych oficjalnie otworzył pan Antoni Polkowski wójt Gminy Ełk, który ufundował nagrody oraz słodkie niespodzianki dla wszystkich uczniów.
Czteroosobowe zespoły rywalizowały w zadaniach, w których musiały wykazać się wiedzą, zdolnościami językowymi oraz umiejętnością pracy w grupie, co zaowocowało bardzo wysokimi wynikami i wyrównaną rywalizacją. Konkurencje sprawdzały umiejętności kształcone na poszczególnych etapach edukacyjnych zgodne z podstawą programową.

W drugiej części uczestnicy wykonali piosenkę w języku angielskim do układów choreograficznych. Żywiołowość występujących porwała również publiczność do wspólnej zabawy i gorącego dopingowania. Nieodłączną częścią spotkania był aktywny udział publiczności, która prezentowała się w formie recytacji i pokazów artystyczno-wokalnych.

Uroczystego wręczenia nagród oraz dyplomów dokonał pan wójt Antoni Polkowski wraz z panią dyrektor Barbarą Ladzińską. Wszystkie szkoły prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności językowych i wokalnych. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej, na II miejscu uplasował się zespół organizatorów- Szkoły Podstawowej w Rękusach, III miejsce- Szkoła Podstawowa w Stradunach.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Tylko ciekawe informacje:

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na prostki.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages