środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Działo się, oj działo!

2013-11-28 09:25:52 (ost. akt: 2013-11-28 09:36:38)

Autor zdjęcia: Archiwum stowarzyszenia

Stowarzyszenie Przystań Szeligi Buczki zorganizowało w bieżącym roku wiele ciekawych inicjatyw. Czas na krótkie podsumowanie.

Maraton kajakowy, maraton pływacki oraz Turniej Piłki Nożnej Plażowej:

W lipcu 2013 r. na wiejskiej plaży w Szeligach odbył się turniej Piłki Nożnej Plażowej. Udział w zawodach wzięło 13 zespołów z terenu powiatu ełckiego: Black Shadows, Dar Tech, Mazur Old., Bajtkowo, P.poż, Porta, Wirusy, Rona03, Stare Juchy, No Name,Elektryk, Alternatywa, OHP Ełk.

Najlepszą drużyną okazał się Dar-Tech, który po raz kolejny pokazał, że należy do czołówki najlepszych zespołów na terenie powiatu ełckiego.
1.Dar tech
2. Black Shadows
3. Rona 03
Najlepszy bramkarz – Sosnowski – Stare Juchy, Zawodnik – Budziński - P.Poż, Król Strzelców – Gondek – Dar Tech Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy.
Podziękowania dla Stowarzyszenia Wolontariatu Sportowego za pomoc przy realizacji turnieju.

W sierpniu 2013 r. na jeziorze Sunowo, Stowarzyszenie Przystań Szeligi - Buczki przy pomocy ełckiego WOPR zorganizowało maraton pływacki kończący sezon wakacyjny. Zawody ukończyło 7 zawodników. Pierwszy na metę dopłynął Paweł Wysota z Ełku, zaś drugi był Maciej Stanuchowski z Ostrowii Mazowieckiej, trzeci na podium stanął pan Janusz Rudnicki z Torunia.

Zawodnicy oprócz pucharów i dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody, tj. min. tablety i nawigacje. Podziękowania dla ratownik w ełckiego WOPR oraz ośrodkowi A 26 za pomoc w realizacji zawodów jak i ufundowanie wielu nagród, które zostały uroczyście wręczone przez wójta gminy Ełk.

Na początku października młodzież ze szkół ponadpodstawowych wzięła udział w nietypowym maratonie kajakowym.
14 osad pojawiło się na starcie. Po raz pierwszy maraton odbył się trasą rzeki Ełk. Start i meta była na zielonym mostku przy ujściu rzeki do jeziora. Pierwszy odcinek zawodnicy (dwójki) płynęli pod prąd do mostu kolejowego - nawrotka i droga powrotna z prądem do mety. Trasa krótka lecz techniczna. Liczyła się nie tylko siła ale również umiejętność wiosłowania i współpraca zespołu. Zmaganiom zawodników przyglądali się również przypadkowi przechodnie. Maraton był widowiskowy.


1. miejsce zajęła osada Sosnowski K.- Domański M. z czasem 20.39 min.

2. Sulima T.- Misztal D.czas 29.13 min.

3. Kubicki T. – Markowski K. czas 29.42 min


Po zmaganiach na wodzie zawodnicy otrzymali ciepły posiłek oraz napoje. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni. Nagrody rzeczowe, dyplomy, statuetki wręczali: Wiktor - Stowarzyszenie Alternatywa z Ełku oraz Radek - OHP Ełk. Podziękowania dla obu organizacji jak również dla MKS ŻAK Ełk za pomoc przy maratonie kajakowym.


Wszystkie realizowane projekty odbyły się dzięki dofinansowaniu dużego grantu ze środków budżetu powiatu ełckiego.


Patronat nad imprezami sprawowali: Gmina Ełk, Powiat Ełk, Gazeta Olsztyńska, Rozmaitości Ełckie.Ewa Lewicka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages