środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Ślubowanie pierwszaków w Mrozach Wielkich

2013-11-14 14:56:46 (ost. akt: 2013-11-14 14:58:28)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Ważnym, może nawet najważniejszym, a na pewno, niezapomnianym wydarzeniem w życiu każdego ucznia jest dzień, w którym składa on uroczyste przyrzeczenie uczniowskie. 18 października takie wzruszające chwile stały się udziałem jedenastu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich.

Zanim jednak to nastąpiło, musieli oni pokonać wiele trudności i przekonać wszystkich obecnych gości, wśród nich panią dyrektor Ewę Czarosław – Kochanowicz i rodziców, że są godni zaszczytnego miana ucznia tej szkoły.

Niewiele brakowało, aby uroczystość w ostatniej chwili została odwołana. Jej przebieg zamierzała zakłócić Zła Wróżka, która, wściekła niczym chmura gradowa, wpadła do sali i rzuciła zaklęcie, które zmieniło pierwszaków w leniuchów. A wszystko dlatego, że dzieci nie zaprosiły jej na swoje święto. Na szczęście nie zapomniały o Dobrej Wróżce, a ta obiecała im pomóc odwrócić złe czary i na powrót stać się pracowitymi uczniami. Warunkiem tego było odwiedzenie czterech krain: muzyki, pracowitości, miłości i mądrości, gdzie dzieci, wykonując rozmaite zadania, miały wykazać się swoimi umiejętnościami i tym samym udowodnić, że są gotowe, by stać się prawdziwymi uczniami. A sprawa wcale nie była taka łatwa, bo konkurencje i pytania przygotowane zostały przez „doświadczonych egzaminatorów” z klasy II. Dzielne pierwszaki bez wahania podjęły wyzwanie, poddając się istnemu gradowi pytań z różnych dziedzin. Początkowo drżącym głosem, z czasem coraz śmielej, recytowały, śpiewały i odpowiadały na niezwykle trudne pytania. „Te pierwszaki to prawdziwe zuchy!” orzekli zadowoleni drugoklasiści. I rzeczywiście, dzieci doskonale wiedzą, jak nazywa się nasza Ojczyzna, jakie są barwy ojczyste oraz, jak brzmi pełna nazwa szkoły, w której się uczą. Nie zaskoczyły ich pytania o to, jak nazywa się pani dyrektor i ich wychowawczyni. Wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, czym udowodnili, że zasługują na przyjęcie do grona społeczności szkolnej. Oczywiście, zdjęcie złego zaklęcia przez Dobrą Wróżkę było tylko formalnością, a jej zła siostra, z wrażenia, długo nie mogła otworzyć ust. W tej sytuacji, już nikt z obecnych nie miał żadnych wątpliwości, że pierwszoklasiści są gotowi, by złożyć uczniowskie przyrzeczenie na sztandar szkoły. 


Długo czekali na ten dzień, a gdy wreszcie nadszedł moment przysięgi, uroczyście ślubowali strzec godności szkoły i honoru jej uczniów. Pasowanie na ucznia, dokonane przez panią dyrektor, było tego potwierdzeniem. Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie palca w kronice szkolnej oraz przypięcie żakom tarcz szkolnych i wręczenie im dyplomów przez wychowawczynię panią Katarzynę Żywno.


Nagrodą za trud włożony w przygotowanie uroczystości oraz zachętą do dalszej wytrwałej pracy były upominki wręczone przez rodziców i kolegów z klasy II.


Ciepłe słowa do najmłodszych uczniów skierowała pani dyrektor, życząc im sukcesów w nauce na miarę własnych możliwości.
 Miłym zwieńczeniem uroczystości był wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy przepysznym tortem uczcili święto swych pociech.


Wszystkim pierwszakom życzymy radosnych przeżyć w szkolnych murach, serdecznych przyjaciół oraz jak najlepszych wyników w nauce.
Społeczność szkolna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages