środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Dzień Zdrowego Śniadania” w Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach

2013-11-13 17:46:41 (ost. akt: 2013-11-13 17:47:20)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śniadanie daje moc” w Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach 8 listopada 2013r. po raz drugi został zorganizowany „Dzień Zdrowego Śniadania”

Najważniejszym celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację. W akcji czynny udział wzięli uczniowie klas „O”- III szkoły podstawowej.

Na początku dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji z udziałem pani pielęgniarki, podczas której zapoznały się z 12 zasadami zdrowego odżywiania, a także zrozumiały dlaczego śniadanie jest takie ważne. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali zagadki dotyczące zdrowych produktów, będących źródłem cennych witamin. Następnie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i we współpracy z rodzicami przygotowywali drugie śniadanie z produktów spożywczych, które przynieśli na zajęcia. Wykonywali kolorowe kanapki z wędliną, serami, które ozdabiali różnymi warzywami. Natomiast z owoców dzieci wycisnęły smaczne i zdrowe soki. To wszystko uczniowie umieścili na estetycznie udekorowanym stole i zasiedli do wspólnego posiłku. Z apetytem zajadali samodzielnie sporządzone śniadanie.

Najmłodsi kucharze mogli nie tylko pokazać swoje umiejętności kulinarne, poznać nowe smaki, ale także nauczyć się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w robienie śniadania. Było pysznie, kolorowo i przede wszystkim bardzo zdrowo! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki
i zabawy. Za przeprowadzenie akcji w naszej szkole odpowiedzialne były p. Ewa Różyńska, p. Jadwiga Kondratowicz, p. Ewa Stolarczyk, p. E. Cieślukowska.

Ewa Różyńska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages