Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Z intencjami do Czarnej Madonny

2013-08-25 20:30:45 (ost. akt: 2013-08-25 20:33:51)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

W niedzielę, 25 sierpnia, z placu katedralnego w Ełku, wyruszyła XX. jubileuszowa piesza pielgrzymka do Grabnika. W drodze do obrazu Czarnej Madonny pielgrzymom towarzyszył ks. bp. Romuald Kamiński.

- Nasza kolejna pielgrzymka do Grabnika jest traktowana, tak jak w poprzednich latach, jako dziękczynienie za wszelkie łaski wyproszone nam przez Matkę Najświętszą – mówi ks. bp. Romuald Kamiński. - Tych intencji jest niezliczona ilość. Ponieważ jest to pielgrzymka w Roku Wiary, to taką pierwszą intencją będzie prośba o wiarę naszą osobistą i naszych najbliższych. Jesteśmy w przededniu przyjęcia Matki Bożej w jej cudownym jasnogórskim wizerunku. Ja mam taką intencję, żeby ta peregrynacja przyniosła prawdziwie duchowe owoce. Wszyscy pątnicy modlić się będą w intencji rodzin, o trzeźwość, o znalezienie pracy, o uporządkowanie wielu spraw moralnych w rodzinie i społeczeństwie.

Na pątniczy szlak pielgrzymi wyruszyli tuż po godzinie 9, z modlitwą i śpiewem na ustach. W tym roku słoneczna pogoda dopisywała uczestnikom przez całą trasę. Pielgrzymów przybywało w każdej mijanej po drodze miejscowości. Do Grabnika pątnicy dotarli przed godziną 13.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania była msza święta odpustowa w Kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po niej zorganizowana została agapa nad jeziorem, gdzie serwowane były kiełbaski z rusztu, ciasto i napoje.

Czar

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages