środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Setka dzieci wypoczywała na półkoloniach

2013-08-23 09:49:16 (ost. akt: 2013-08-23 10:44:33)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka


Zakończyły się półkolonie dzieci rolników z terenu powiatu ełckiego. Z letniego wypoczynku skorzystało około 100 dzieciaków. — Było bardzo fajnie — mówi 6-letnia Agnieszka z Ełku. — Jeździliśmy do straży pożarnej, chodziliśmy popatrzeć na policję, kąpaliśmy się na basenie. Za rok też bym chciała pojechać na kolonie.

Dzieci wypoczywały w bursie szkolnej przy ul. Sikorskiego w Ełku, od 7 do 20 sierpnia. Były codziennie dowożone z miejsca zamieszkania do miejsca wypoczynku, po południu zaś odwożone do domów. W trakcie pobytu na półkoloniach miały zapewnione cztery posiłki dziennie.


— Program półkolonii był bardzo bogaty — mówi Tomasz Bartnik, koordynator wypoczynku. — Dzieci zwiedziły Wigry. Był rejs statkiem w Augustowie i przejazd kolejką wąskotorową, była też edukacja. Zwiedzaliśmy Komendę Powiatową Policji i Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Ełku. Dzieci miały szereg spotkań na temat m.in. bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania się. Największą atrakcją był basen. Zdarzało się, że korzystaliśmy z pływalni dwa razy dziennie po 1,5 godziny.


Letni wypoczynek dzieci z terenu powiatu ełckiego dofinansowany został ze środków z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Urzędu Gminy w Ełku.

W organizacji półkolonii uczestniczyły: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Pojezierze Ełckie" i Gminne Zrzeszenie LZS w Ełku. Na ich zakończenie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez wójta gminy Ełk. Do dwóch rodzin powędrowały rowery.

Antoni Polkowski, wójt gminy Ełk:

— Od 7 lat finansujemy udział dzieci w koloniach i półkoloniach letnich i zimowych. Do chwili obecnej wysłaliśmy na wypoczynek ok. 1700 dzieci, a w tym roku ponad 250-260 dzieci. Na kolonie nad morze do Kołobrzegu i Władysławowa wyjechało 150 wyjechało nad morze, a 100 jest na półkoloniach. Te działania podejmujemy dlatego, żeby dzieci ze środowisk wiejskich zabrać do miasta, wywieźć w Polskę, pokazać świat. W przyszłym roku planujemy wysłać na półkolonie ok. 300-400 dzieciaków.

Czar

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. karol #1180327 | 89.228.*.* 25 sie 2013 11:40

    Proszę zauważyć że tylko jedna Gm Ełk coś organizuje dzieciom i nie tylko.Reszta Gmin śpi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages