środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Malinówka odcięta od "świata"?

2013-08-10 09:40:02 (ost. akt: 2013-08-09 09:42:12)

Autor zdjęcia: Agnieszka CzarneckaPrace budowlane, związane z przebudową mostu w Malinówce, trwają już ponad miesiąc. Żeby dojechać do miejscowości, trzeba skorzystać z objazdu i pokonać co najmniej 15 km więcej. Z utrudnień niezadowoleni są właściciele ośrodków wypoczynkowych, którzy przez remont tracą klientów.— Jest sezon turystyczny, mnóstwo ludzi spędza urlop na Mazurach — mówi mieszkaniec Malinówki. — Dlaczego akurat teraz, latem, remontowany jest most? Przecież prace można było wykonać wcześniej, przetarg dawno został rozstrzygnięty, albo poczekać z tym do jesieni. Nie dość, że miejscowi mają problem z dojazdem np. do pracy w Ełku, to jeszcze ośrodki tracą klientów.


Skontaktowaliśmy się z Powiatowym Zarządem Dróg w Ełku, odpowiedzialnym za inwestycję. Zapytaliśmy, dlaczego prace prowadzone są w okresie letnim.


— Dość długo czekaliśmy na potwierdzenie otrzymania środków finansowych z ministerstwa finansów — mówi Jan Wielgat, dyrektor PZD w Ełku. — Wpłynęło 21 maja. Przetarg został rozstrzygnięty 31 maja. Następnie ruszyły procedury związane z podpisaniem umowy z wykonawcą. Prace budowlane rozpoczęły się na początku lipca i przebiegają zgodnie z harmonogramem, nie mamy żadnych opóźnień. Przebudowa mostu to specyficzna inwestycja, której realizacja przeciąga się w czasie, dlatego tego typu remonty wykonujemy zawsze latem. Prace planowo mają potrwać do września, dołożymy jednak starań, by most został udostępniony użytkownikom już pod koniec sierpnia. 


Most w Malinówce czeka kompleksowa przebudowa. Zakres robót obejmuje rozbiórkę elementów istniejącego mostu i wykonanie płyty nadbetonu z chodnikiem i belką pod barierę ochronną, przebudowę istniejących przyczółków i remont istniejących filarów. Na dojazdach wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni i prawostronny chodnik o szerokości 1,5 m, a także dwie zatoki autobusowe, zjazdy i skrzyżowania z drogami bocznymi oraz oznakowanie pionowe, poziome i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Info

Przebudowa mostu w Malinówce pochłonie prawie 2mln zł. Inwestycja w 50proc. dofinansowana została z budżetu państwa. Pozostałą część kosztów pokryją: samorząd powiatu ełckiego (750tys. zł), samorząd gminy Ełk (200tys. zł) i Lasy Państwowe (50tys. zł).


Czar


Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Guru #1168182 | 5.173.*.* 11 sie 2013 10:50

  Malinowken?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Guru #1167767 | 83.24.*.* 10 sie 2013 18:10

  Czy ktos z Was wie,jak nazywala sie Malinowka przed 1945?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. senegal 88 #1167456 | 89.228.*.* 10 sie 2013 13:28

   No jasne, lepiej by było w zimę remontować, beton by szybko zastygał, robotnicy byli by zadowoleni z warunków klimatycznych( w końcu nie było by skwaru) a mieszkańcy byliby zadowoleni z dojazdu do miasta( np. do pracy ) po należycie jak zawsze odśnieżonych drogach (wtedy to jednej drodze) ;-)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages