środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Kawiarenka wiejska

2013-08-06 12:54:39 (ost. akt: 2013-08-06 12:57:20)

Autor zdjęcia: Archiwum

Dobiegł końca cykl spotkań mieszkańców Nowej Wsi Ełckiej w ramach projektu „Mowa KAWA,mowa TRAWA” kawiarenka wiejska.Członkowie Stowarzyszenia MOST zaproponowali mieszkańcom NWE „Kawiarenkę pod chmurką”. Podczas „kawiarenek ” przy kawie i ciasteczkach poruszono najważniejsze tematy dotyczące wspólnych terenów i problemów nurtujących mieszkańców naszej miejscowości.

W Nowej Wsi Ełckiej liczącej ponad 1500 osób brakuje miejsc wspólnych takich jak, np. świetlica. Spotkania pod chmurką przyciągnęły uwagę wielu osób. Okazuje się, że mamy fajne pomysły na Naszą Wieś, brakuje jednak integracji i konsekwencji w działaniach. Już na pierwszej kawiarence padły propozycje kolejnych tematów przewodnich. Mieszkańcy sami decydowali o czym będą dyskutować. Poruszono wiele tematów , np. funduszu sołecki, zarobki władz samorządowych, zagospodarowanie terenów zielonych (park, boisko, dzika plaża), padł temat rozbudowy przedszkola i wiele innych. Odbyły się trzy kawiarenki z narzuconymi tematami przewodnimi.

Pierwsza kawiarenka dotyczyła wyspy znajdującej się w centrum wsi, która ostatnio została wystawiona na sprzedaż. Dyskutowaliśmy jakie korzyści lub straty sprzedaż może przynieść nam mieszkańcom Kawiarenka odbyła się na terenie przy rzece obok wyspy.

Kolejnym tematem było bezpieczeństwo we wsi, o którym rozmawialiśmy, w parku w centrum wsi z dzielnicowym Arturem Milewskim.


Na trzeciej kawiarence poruszony został temat zagospodarowania terenów przy filii Centrum Kultury Gminy Ełk w NWE. Gościem Kawiarenki był dyrektor centrum Krzysztof Łapiński.


Mimo że projekt dobiegł końca „Kawiarenka Wiejska” zostanie otwarta zawsze gdy pojawią się nowe tematy do dyskusji.
Projekt współfinansowany ze Środków Powiatu Ełckiego w ramach Grantów Powiatowych 2013 oraz Stowarzyszenia MOST.
Jola Grad

Stowarzyszenie MOST
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #1165390 | 178.36.*.* 8 sie 2013 17:44

  ahahahhahaha :D CIEKAWE CZEMU WÓJTA NIE BYŁO ?! zrobiono jakiś denny placyk w parku pff i tak nie długo będzie zniszczony pewnie ;/ w tej wsi powinni zrobić jakąś fajną plaże z oczyszczoną wodą i oczywiście zbudować 1 supermarket tak jak w prostkach :) Pozdrawiam i liczę że nasz wieś jeszcze się wyróżni na tle innych :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. uczestnik 30 #1163407 | 46.170.*.* 6 sie 2013 23:23

  jak kto woli... same spotkania są owocne bo wywołują dyskusję która jest ważna dla ogółu, nie tylko u siebie za płotem :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #1163250 | 89.228.*.* 6 sie 2013 20:37

  Kawiarenka pod chmurką" fajna sprawa jak towarzystwo się spotka. Po pierwsze musi byc nakreślona wizja i realizacja działań. Same spotkania to za mało. porywcze działania nic nie zmienią. Rozumiem że idą juz wybory i nasilają się słomiane spotkania, które prawdopodobnie wygasną. Spotkanie kilku osób które działaja w stowarzyszeniu to ?.Dla mnie osobiście musi być opracowany dokument, w którym będą założenia i źródła finansowania a to ma związek z planem zagospodarowania przestrzennego gminy i finanse. Potrzebne są pieniądze na samodzielne przedszkole, na gminny ośrodek zdrowia, na dom kultury, na plażę gminną,obniżenie cen m-3 wody, kanalizacja deszczowa, oświetlenie ulic, zajęcia po lekcyjne dla naszych dzieci a nie przystanek i papierosy.Na razie jest to dobry kierunek na tą chwilę a nie hasła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages