Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wycieczka do Ełku

2013-07-01 11:14:09 (ost. akt: 2013-07-01 13:48:12)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Uczniowie klas 0-V Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich wzięli udział w wycieczce do Ełku organizowanej 25 czerwca. Opiekunami byli Adam Ert, Krystyna Kacprzyk i przedstawiciel rodziców Marlena Malinowska.

Pierwszym punktem programu była wizyta na pływalni MOSiRu. Dzieci z wielkim entuzjazmem baraszkowały w wodzie, a także dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych, co przyda im się w czasie wakacji.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Wieży Ciśnień. Uczniowie poznały przeznaczenie tego obiektu dawniej i dziś. Następnie wraz z opiekunami odbyli spacer promenadą nad brzegiem jeziora. Przez most Sudermandta przeszli na wyspę na jeziorze Ełk.

Na trasie wycieczki zobaczyli ruiny zamku pokrzyżackiego. Punktem docelowym była kręgielnia. Dzieci mogły spróbować swoich sił grając w bilard i piłkarzyki, a także w kręgle, które są jednocześnie sportem i świetną rozrywką dla wszystkich. Ostatnim punktem na trasie wycieczki było CEE, malowniczo położone nad jeziorem ełckim. Dzieci zwiedziły tam Muzeum Jeziora – zespół akwariów z rybami słodkowodnymi zamieszkującymi nasze jeziora, skansen dawnych maszyn rolniczych, a także park bogaty w okazy flory mazurskiej. Na zakończenie wycieczki uczestnicy spotkali się przy ognisku, które jest symbolem ruchu wędrowniczego.

Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom, którzy poznali fragmenty historii swojego miasta. Zwiedzili charakterystyczne dla Ełku budowle, poszerzyli wiedzę z różnych dziedzin życia oraz poznali środowisko przyrodnicze Ełku. Dzieci były wdrażane do kulturalnego spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku. 
Cele wycieczki zostały zrealizowane. 
Pomysłodawcą i organizatorem wycieczki była Krystyna Kacprzyk.

oprac. Krystyna Kacprzyk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages