Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Baśnie europejskie i Andrzej Pilecki

2013-05-31 08:00:00 (ost. akt: 2013-05-29 14:13:12)
W tym roku Przegląd Państw Unii Europejskiej zbiegł się z 65. rocznicą śmierci patrona szkoły Witolda Pileckiego.

W tym roku Przegląd Państw Unii Europejskiej zbiegł się z 65. rocznicą śmierci patrona szkoły Witolda Pileckiego.

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

To była już szósta edycja jednej z największych szkolnych imprez w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. Celem każdej było poszerzenie wiedzy o państwach Unii Europejskiej. Jednak tym razem uroczystości były wyjątkowe, ponieważ zbiegły się z rocznicą śmierci patrona szkoły Witolda Pileckiego.

W piątek (24 maja) uczniowie Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego wzięli udział w VI Przeglądzie Państw Unii Europejskiej "Unia bez tajemnic" pod hasłem "Bal u Kopciuszka". Dla uczestników przedstawienia i zaproszonych gości była to fascynująca podróż w świat bajek i baśni z wybranych krajów Unii Europejskiej.
— Organizacją takiego przeglądu pragniemy zwrócić uwagę na fakt, jak wielki wpływ na rozwój osobowości i proces wychowania dziecka mają bajki i baśnie — mówi Barbara Ladzińska, dyrektor SP im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. — Kształtują one w młodym człowieku sposób patrzenia na świat, pojęcie o obowiązujących normach, zasadach społecznych, a także zdolność do rozróżniania dobra od zła oraz służą jako skuteczne narzędzie terapeutyczne. W dzisiejszych czasach często nie doceniamy bajek i baśni, a to poważny błąd.

Uczniowie zaprezentowali wybranego bajkowego bohatera charakterystycznego dla danego państwa. Uczestnik przeglądu przedstawił się zebranym gościom wykonując rymowankę, piosenkę lub układ choreograficzny nawiązujący do wybranej bajki w języku angielskim. Uroczystość była okazją do zaprezentowania różnorodności dziecięcej literatury europejskiej oraz pogłębienia wiedzy na temat krajów, z których wywodzą się ulubione postacie. Dzieci miały okazję do wyrażenia ekspresji twórczej, jak również rozwijania i prezentacji swoich umiejętności w zakresie nauki języków obcych, które są dziś niezmiernie ważne.

W tym roku szkolna uroczystość miała większą rangę.
— VI Przegląd Państw Unii Europejskiej był spotkaniem zorganizowane przede wszystkim z okazji 65. rocznicy śmierci patrona naszej szkoły — bohatera Europy rtm. Witolda Pileckiego — mówi Barbara Ladzińska. — Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć Andrzeja Pileckiego — syna patrona, który podczas uroczystości podzielił się wspomnieniami o bohaterskiej postawie swojego ojca Witolda Pileckiego Rotmistrza Kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza Armii Krajowej, ochotnika do Auschwitz i organizatora obozowego ruchu oporu oraz autora pierwszych na świecie raportów o Holokauście.

Najważniejsze tego dnia byli najmłodsi, którzy wzbogacają swoją wiedzę historyczną.
— O Witoldzie Pileckim uczymy się na lekcjach historii — mówi 10-letni Adam, uczeń SP w Rękusach. — Patron szkoły powinien być znany wszystkim uczniom.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku szkoła realizowała zadania wynikające z potrzeb środowiska lokalnego i po raz kolejny przeprowadziła badania ciśnienia tętniczego i cukru we krwi.

Patronat medialny nad uroczystościami w SP w Rękusach objęły "Rozmaitości Ełckie".
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages