Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Gminny Przegląd Poetycko – Wokalny
"Odkryj swój talent"

2013-05-21 09:14:05 (ost. akt: 2013-05-21 09:18:14)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach 16 maja odbył się Gminny Przegląd Poetycko – Wokalny "Odkryj swój talent", w którym udział wzięło 15 dzieci w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli przy szkołach gminy Ełk: Przedszkole w Stradunach, Przedszkole w Rękusach, Przedszkole w Chełchach, Przedszkole w Rożyńsku i Przedszkole w Woszczelach.

Wicedyrektor Iwona Siemion dokonała uroczystego otwarcia przeglądu.
Maluchy prezentowały się w dwóch turniejach: recytatorskim (recytowały 1 utwór z literatury dziecięcej) i wokalnym (śpiewały 1 piosenkę z repertuaru dziecięcego) w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4 – latki i 5,6 – latki.

Przegląd nie miał formy konkursu, dlatego występy nie były oceniane. Wszystkie przedszkolaki pięknie wystąpiły na scenie przed zgromadzoną publicznością: sekretarzem gminy Ełk Ireneuszem Gorlo, dyrektorem Zespołu Szkół Samorządowych w Woszczelach Marią Nowacką, wicedyrektorem Iwoną Siemion, rodzicami, nauczycielami i przedszkolakami z Woszczel. Występy obserwowała również Kamila Kulbacka – Trzaskowska (nauczyciel języka polskiego z Gimnazjum Nr 1 w Ełku), której podobały się wszystkie maluchy. Pochwaliła je za odwagę, piękną recytację i wspaniały śpiew. Gratulowała rodzicom i nauczycielom, którzy pomagają swoim dzieciom odkrywać talenty od najmłodszych lat, wspierają je w ich rozwoju.

Dyrektor Maria Nowacka wręczyła wszystkim uczestnikom przeglądu dyplomy, upominki i słodycze ufundowane przez wójta gminy Ełk Antoniego Polkowskiego, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie przedszkolaków do przeglądu.

Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, rodziców przedszkolaków i organizatorów. Poza tym pomocą przy jego organizacji służyły dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Nad organizacją i przebiegiem przeglądu czuwały: Katarzyna Pikora i Agata Malinowska. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały swoje uzdolnienia artystyczne i zapoznały się z innymi przedszkolakami. Sprawiły, że dorośli na chwilę oderwali się od szarej rzeczywistości oraz zapomnieli o swoich obowiązkach i problemach.Katarzyna Pikora
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages