Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wkrótce VI Edycja Przeglądu Państw Unii Europejskiej

2013-04-25 20:03:43 (ost. akt: 2013-04-25 20:05:18)

Autor zdjęcia: Archwium Go / PK

Stało się już tradycją, że Szkoła Podstawowa im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach organizuje Przegląd Państw Unii Europejskiej.

24 maja 2013 r. odbędzie się kolejna VI Edycja Przeglądu Państw Unii Europejskiej „Unia bez tajemnic”. Tegoroczna edycja pod hasłem „Bal u Kopciuszka” to fascynująca podróż w świat bajek i baśni z wybranych krajów Unii Europejskiej. Wybór tematyki nie jest przypadkowy. Pragniemy bowiem zwrócić uwagę na fakt, jak wielki wpływ na rozwój osobowości i proces wychowania dziecka mają bajki i baśnie. Kształtują one w młodym człowieku sposób patrzenia na świat, pojęcie o obowiązujących normach, zasadach społecznych, a także zdolność do rozróżnienia dobra od zła oraz służą jako narzędzie terapeutyczne.

Uczestnicy przeglądu zaprezentują bajkowego bohatera charakterystycznego dla danego państwa. Bohater przedstawi się zebranym gościom wykonując piosenkę, rymowankę lub układ choreograficzny nawiązujący do wybranej bajki w języku angielskim. Nasze spotkanie będzie wspaniałą okazją do zaprezentowania różnorodności dziecięcej literatury europejskiej oraz pogłębienia wiedzy na temat krajów, z których wywodzą się ulubione postacie. Dzieci będą miały okazję do wyrażenia ekspresji twórczej, jak również rozwijania i prezentacji swoich umiejętności w zakresie nauki języków obcych.


Unijne spotkanie zbiegnie się z rocznicą śmierci patrona naszej szkoły – bohatera Europy rtm. Witolda Pileckiego. Tego dnia będziemy mieli zaszczyt gościć pana Andrzeja Pileckiego – syna rotmistrza, który podczas spotkania podzieli się wspomnieniami
o bohaterskiej postawie swojego ojca. Zostaną przez Pana Andrzeja wręczone nagrody laureatom konkursu historycznego i plastycznego, które będą zorganizowane w ramach Dnia Patrona.

VI edycja przeglądu będzie również kontynuacją zadań przyjętych do realizacji
w poprzednich latach. Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego ponownie organizujemy pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy mamy świadomość, że niewielu z nas potrafi poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia i z dobrym skutkiem nieść pomoc. Zazwyczaj działanie świadków wypadku ogranicza się do wezwania zespołu ratunkowego i oczekiwania na przyjazd profesjonalistów. Wszyscy zaś jesteśmy świadomi jak niezwykle ważne w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanych w różnego typu wypadkach są pierwsze minuty po zdarzeniu.

Spotkania europejskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej i szkół biorących udział w przeglądzie, umożliwiają rozwijanie zdolności społecznych, emocjonalnych i intelektualnych.

Zapraszamy chętne szkoły do wzięcia udziału w przeglądzie.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages