Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Dzień Przedszkolaka w Rękusach

2013-04-24 22:35:11 (ost. akt: 2013-04-24 22:39:42)

Autor zdjęcia: Anna Filutowska

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały na swoje święto. W tym szczególnym dla dzieci dniu byli ich rodzice, zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Obsługi Szkół pani Barbara Romaniuk, ks. proboszcz Jarosław Dąbrowski oraz cała społeczność szkolna.

Najmłodsze przedszkolaki pokonały tremę i wspaniale wcieliły się w postaci z bajki o „Czerwonym Kapturku”. Starszaki przygotowały montaż słowno-muzyczny, w którym zaprezentowały to, czego nauczyły się w przedszkolu. Były wiersze, piosenki i rymowanka w języku angielskim. Przedszkolaki zapewniały, że oprócz zabawy bardzo chętnie zdobywały nowe wiadomości i umiejętności. Rodzice z dumą oglądali występy swoich pociech.

Po części artystycznej w imieniu wójta gminy Ełk pana Antoniego Polkowskiego głos zabrała pani Barbara Romaniuk. Pogratulowała dzieciom aktorskich popisów i wręczyła słodkie upominki. Ks. proboszcz Jarosław Dąbrowski skierował ciepłe słowa do przedszkolaków i obdarował słodkościami.

Rodzice również obsypali swoje pociechy wspaniałymi prezentami i zaprosili na wspólny poczęstunek.

Święto było wspaniałą okazją do zwrócenia uwagi na rolę przedszkola w rozwoju młodego człowieka oraz na konieczność upowszechniania edukacji przedszkolnej. Dzieci uczestniczące w wychowaniu przedszkolnym są dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole, osiągają lepsze wyniki w nauce, wykazują wyższe kwalifikacje społeczne i emocjonalne.

Mają okazję do kształtowania swoich zdolności. Pierwsze lata życia dziecka są najbardziej znaczące dla jego rozwoju. Poprzez kontakt z rówieśnikami, dziecko zaczyna uczyć się samodzielności, odpowiedzialności i dojrzałości. To wtedy właśnie najintensywniej krystalizuje się jego osobowość.

Szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w Punkcie Przedszkolnym.
Zainteresowani rodzice mogą uzyskać dodatkowe informacje
w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu: (87) 610 23 23.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages