Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Odkurz! Odpal! Przyjedź!

2013-04-18 11:30:37 (ost. akt: 2013-04-19 08:56:49)

Autor zdjęcia: Julia Merchelska

W niedzielę, 21 kwietnia, motocykliści z Ełku i regionu otworzą po raz kolejny w Stradunach nowy sezon. To będzie już piąte Mazurskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Wzorem lat ubiegłych najpierw wezmą udział we mszy św., a potem pojadą do Centrum Edukacji Ekologicznej na piknik.

— Zbieramy się, jak zwykle, o godzinie 12.30 na parkingu pod kościołem Matki Boskiej Królowej Polski w Stradunach koło Ełku — informuje Stanisław Bernat. — Msza święta za pomyślny sezon motocyklowy 2013 rozpocznie się o godzinie 13. Po mszy będzie tradycyjnie poświęcenie wszystkich maszyn.
 Następnie motocykliści przejadą do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przez Malinówkę, Bałamutowo, Woszczele i Siedliska — zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym. 
— Zapraszamy wszystkich fanów jazdy motocyklem na otwarcie z nami nowego sezonu — dodaje Stanisław Bernat.

Warto dodać, że z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Trzy lata temu pod straduński kościół przyjechało 351 maszyn, rok później 444, a w ubiegłym roku ponad 700. Były wśród nich ścigacze, choppery, cruisery, motocykle klasyczne, a nawet trajki (trzykołowe). Wewnątrz kościoła stanął Harley-Davidson, a msza św. rozpoczęła się tradycyjnie od utworu "Jednego serca" Czesława Niemena. W ubiegłorocznym otwarciu sezonu, które w Stradunach odbyło się już po raz czarty, uczestniczyli miłośnicy jednośladów nie tylko z Podlasia i warmińsko-mazurskiego. Były też rejestracje np. z Torunia, Lublina i Warszawy. Pojawili się motocykliści z Wild Hog's i Niedźwiedzie Północy z Suwałk. Licznie stawili się oczywiście Wikingowie z Ełku, którzy od początku wspólnie ze Stanisławem Bernatem, motocyklistą z Malinówki, organizują rozpoczęcie sezonu w Stradunach. Co roku mile widziani są też miłośnicy jazdy na quadach i skuterach.
GEM

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages