Popularne artykuły

Internauci: tragiczna sytuacja w schronisku w Ruskiej Wsi

2012-06-22 10:47:39 (ost. akt: 2012-06-26 10:04:10)

Otrzymaliśmy mnóstwo e-maili od naszych Internautów dotyczących sytuacji w schronisku dla zwierząt w Ruskiej Wsi. Poniżej publikujemy treść jednego z nich.

Internauci: tragiczna sytuacja w schronisku w Ruskiej Wsi

Autor: Archiwum prywatne

"Ja niżej podpisany, wyrażam głęboki sprzeciw wobec patologicznej sytuacji w schronisku Ruska Wieś k. Ełku - prowadzonego przez prywatną firmę Eko-AR sp. z o.o., którego prezesem jest Marian Palczewski. Na taką "działalność" za publiczne pieniądze - jako obywatel RP, nie daję zgody! Prosimy wszystkie instytucje i media o pomoc w tej sprawie!

Miesięcznie miasto Ełk wydaje na utrzymanie 1 psa 360 zł. W schronisku jest około 250 psów - potwierdził to Tomasz Andrukiewicz - prezydent Miasta Ełku. Rocznie wydaje się na schronisko 670 tys. zł. Posiadamy wiedzę, że z 250 zwierząt poddano sterylizacji 5, a podobno bez sterylizacji i kastracji schronisko nie wydaje zwierząt do adopcji. W rozmowie telefonicznej z panem prezydentem
Ełku - Tomaszem Andrukiewiczem usłyszano, że "najwidoczniej panu zależy na trzymaniu psów" (to o prezesie Eko.AR. Ełk.)

Oczywiście, że zależy, bo dostaje miesiąc w miesiąc 360 zł za 1 psa - takie stawki zdarzają się raczej w hotelach dla zwierząt! I byłoby to wszystko cudowne, gdyby nie następujące fakty. Jaki stan rzeczy zastała Fundacja Rottka, która przypadkowo pojechała po psa, którego chciała adoptować?

Opis:
"Umówiona od wczoraj pojechałam dzisiaj do owego schroniska celem zabrania starego i średnio miłego psa, który siedzi tam już prawie rok i nie wygląda dobrze. Dotarłam ok 13.30, schronisko zlokalizowane przy drodze nr 16 Ełk-Orzysz. W dawnych chlewniach, budynki bez dostępu światła dziennego z wybiegami na zewnątrz i otwieranymi z obu stron drzwiami, w środku brud, smród, wszędzie kupy (schronisko czynne od godz. 7., a nie widać sprzątania) psy mokre pracownicy zmywają odchody w boksach lejąc po psach, odpływy zatkane kupami i sierścią wiec nic nie spływa, psy leżą na mokrym g...nie, te mniejsze wchodzą do betonowych paszników bo tam sucho, niektóre wychodzą na siatkę (wszystko będzie na fotkach) ok 1/3 zwierząt bardzo chudych, część mocno brudnych sfilcowana sierść obklejona kupami, na kilka psów w boksie jest tylko jedna miska z wodą.

Dużo psów leżących wyglądających na chore.J eden z ranami i na skórze ubytki w sierści wygląda na chorobę skóry, pies razem z innymi psami, nie widziałam kwarantanny, szczeniaki razem z dorosłymi, jeden pies jadł sobie szczura - zapytałam pracownika jak to możliwe? Powiedział, że czasem tak jest. W jednym boksie zobaczyłam małego rudego psa/sukę, który miał otwarte rany na głowie i szyi. Lala się z nich ropa i krew.

Poprosiłam pracownika, pokazałam psa i mówię, że trzeba weta wezwać, a on na to, że weterynarz będzie w poniedziałek i poszedł dalej. Zero reakcji. Na pytanie co się stało, powiedział, że pies się nabił na coś, wersja kierownika — suka miała cieczkę i psy ja pogryzły.

Po tym, co zobaczyłam, postanowiłam zadzwonić do kierownika, żeby wezwał lekarza, postanowiłam także złożyć zawiadomienie na policję o popełnieniu przestępstwa. Zadzwoniłam na policję, przyjechał patrol, potem dochodzeniówka (robiła zdjęcia) niestety odmówiła, co mam na piśmie zabezpieczenia dokumentacji ewidencji i dokumentacji medycznej.

Przyjechał powiatowy lekarz weterynarii, jakiś inny weterynarz, weterynarz schroniskowy i TOZ z Ełku, plus kierownik i właściciel schroniska. Zgodnie uznali, że przesadzam, bo pies przecież mógł poczekać, nie szkodzi, że miał drgawki z bólu. Stan psa po zszyciu ran pod narkozą, niestety dla mnie niewiadomy, nie uzyskałam takich informacji.

Za to wszyscy zgodnie twierdzili, że się czepiam, bo gdzie indziej jest gorzej i jestem złośliwa. A to, że jak się sprząta, psy polewa się wodą pani z TOZ-u stwierdziła, że to dla ochłody, a że kupy są "-jedzą to srają. Że chude — nie wiadomo...".

Ani właściciel, ani kierownik, ani pracownicy nie wiedzą czy i na co psy są leczone. Lekarz powiatowy powiedział, że jakiś pechowy dzień, bo jak on kontrole robi, to wszystko jest dobrze. Ciekawe co on widzi na tych kontrolach?

Z tego co mi wiadomo, gminy płacą stawkę dzienną za psa i to nie małą (8-10 zł/dziennie). Psów jest ok 250. Za taka stawkę można dobrze zadbać o psy, tylko trzeba chcieć. Policjant na koniec składania mojego zawiadomienia z uśmiechem powiedział, że i tak to nic nie da.

Mamy dowody, że w zeszłym roku odebrano administracyjnie schronisku 70 psów, które żyły w urągających wszelkim normom warunkach, były chore i nieleczone. Cześć z nich (30) została poddana eutanazji ze względu na cierpienie i niemożliwość zahamowania chorób. Razem z psami ze schroniska w Ruskiej Wsi dotarły puste karty medyczne!

W obecnej chwili ze schroniska w Ruskiej Wsi gmina Grajewo ma również zabrać swoje zwierzęta! Mamy dość zarabiania na zwierzętach! Chcemy ukarania wszystkich winnych tej haniebnej sprawy! Mamy dość cierpienia zwierząt i do tego za publiczne pieniądze! Powiązań na styku biznesu, polityki i lokalnych interesów urzędników publicznych. Żądamy natychmiastowego rozwiązania umowy z firmą Eko-AR!Oddzielnie poszło pismo do organów ścigania za znęcanie się nad zwierzętami, naruszeniu ustawy o ochronie zwierząt, naruszeniu rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie schronisk. 

Jednocześnie zostanie złożona skarga do komendanta głównego policji na łamanie procedur przez jednostkę policji, która podjęła, a raczej nie podjęła interwencji i inne. 

Mamy dość lokalnych układów, gdzie wydaje się publiczne pieniądze, a efekt tych wydatków jest taki jak na zdjęciach i w zeznaniach świadków.


dr Anna Michaelis"

Od redakcji:
Zajęliśmy się tą sprawą. Udało nam się skontaktować z prezesem spółki Eko-AR.
— Informacje przekazane prze fundację nie są prawdziwe — mówi Marian Palczewski, prezes spółki Eko-AR.

Więcej informacji nie chciał udzielić. Skontaktowaliśmy się również z pracownikami Urzędu Miasta w Ełku, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzane w schronisku kontrole. Zapytaliśmy jakie podjęli działania w związku z napływającymi licznymi skargami.
— W czwartek pracownicy urzędu byli w schronisku i nie stwierdzili żadnych rażących nieprawidłowości w opiece nad zwierzętami — mówi Andrzej Semeńczuk, naczelnik wydziału mienia komunalnego w UM w Ełku. — Psy może nie mają idealnych warunków, ale są utrzymywane jak należy.
Schronisko w Ruskiej Wsi opiekuje się nie tylko psami z Ełku, ale też z regionu. W czwartek kontrolę w schronisku przeprowadzili również pracownicy Urzędu Miasta w Grajewie. Zastępca burmistrza Grajewa w rozmowie telefonicznej poinformował, że podwładni nie stwierdzili zaniedbań w opiece nad zwierzętami.
Więcej w najbliższym wydaniu "Rozmaitości Ełckich"

Komentarze 105 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. zbulwersowany #843341 | 217.41.*.* 10-10-2012 14:55

  Koniecznie zadzwonic do Powiatowego Lekarza Weterynarii !!! SKANDAL !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bronek Pawlicki #783441 | 64.250.*.* 19-08-2012 10:05

  Brak rozliczen z wplat od ludzi dobrej woli na stronie fundacji rottka.Prosze udostepnic wyciagi z konta!Po wielkim naglosnieniu medialnym wiele osob wplacalo kase na "psy z ruskiej wsi",prosze sie z tego rozliczyc!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do ktosia #758911 | 178.56.*.* 27-07-2012 23:53

  co za bzdury!!!!!!! Fundacje nie zarobiaja na tych chorych psach. Najpierw trzeba mase pieniedzy i duzo czasu wlozyc na to zeby te psy doprowadzic do normalnosci. Zdjecia psow i boksow sa prawdziwe , to sa boksy ruskowiejskie. Wszystkie psy przedstawione na zdjeciach pochodza stamtad, stwierdzone przeze mnie naocznie. Moze wysoka umieralnosc tych psow stwierdzona przez kontrole to tez wynik wziety z sufitu? A moze tym ktosiem jest sympatyk EKO ARu??? :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ppp #749065 | 87.96.*.* 18-07-2012 22:23

   A może powiecie przez czyją ZNIECZULICE te wszystkie pieski tam trafiły!!!!!!!Gdyby nie MY nidgy by ich tam nie było-prawda?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ktoś #733144 | 89.228.*.* 05-07-2012 21:47

   Zastanówcie się co piszecie dlaczego wierzycie tym ludziom, umieścili nieprawdziwe zdjęcia - zwierzęta niektóre były już pokazywane wcześnie ,jak poszukacie to znajdziecie , jeden taki bez skóry to już 5 lat temu był przypisany do innego schroniska = raptem po kilku latach jest w Ełku , dajcie spokój . Tym psom naprawdę nic się nie dzieje , fundacje chcą przejąc schroniska w Polsce i robią taki szum aby sobie ułatwić zadanie . W tym wszystkim chodzi im nie o dobro psów tylko o kasę przecież wszędzie dużymi czcionkami napisany jest numer konta . Pogrzebcie w internecie to na każdą fundację znajdziecie ciekawe artykuły.Nie dajcie się zwariować im tylko chodzi o kasę . A psy mają boksy, wybiegi i w każdy michę z jedzeniem i wodą. Ciekawe jak byście Wy kochani obrońcy zwierząt wyglądali zamknięci w boksach , porzuceni , niekochani i czekający na dobrą rękę człowieka - bo poprzedni właściciel okazał się draniem i zapomniał zająć się pieskiem i wyrzucił go z domu bo mu się znudził.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. bardziej wczytana do czytelniczki #731145 | 94.40.*.* 04-07-2012 13:23

    Fundacja Emir nie uczestniczy w odbieraniu psów, tylko wspomaga ROTTKĘ i Bernardyna merytorycznie.I na filmach nie ma P. Sroczyńskiej to prawdopodobnie p. Ewa z Bernardyna. Zanim sie cos napisze trzeba sie wczytac i nie siać fermentu.Wczoraj zabrali stamtad kolejne 31 psów. A i tak żal tych co tam jeszcze zostały..............

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Urocza #730173 | 46.77.*.* 03-07-2012 17:24

    Ja pierdziele co za dranie ,a co za bladzie tam się pieskami zajmowali ,bez sumienia nie ma określenia na tych cholerów A niech ich piorun piżnie ,Jestem wściekła /

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. kwiryna #729260 | 89.228.*.* 02-07-2012 22:20

    Precz od schroniska, takim delikwentom, którzy tylko myślą o zarobieniu łatwej kasy, zdobytej po trupach. Ja osobiście czuję wstręt do tych zwyrodnialców, parszywych złodziei trudniących się tak haniebnym procederem. Dajcie możliwość ludziom prawym, wrazliwym lubjących żwierzęta, do opieki nad nimi.(LUDZIE!!!!! KOCHAJCIE PSA!!!!! ON LEPSZĄ

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   4. Beata #727477 | 83.20.*.* 01-07-2012 12:21

    zdjecia wolontariuszy i fundacji sa prawdziwe - wiec klamia Ci co mowia ze tam jest wszystko ok... wstydzcie sie -bez sumien i serca- niech Was w zyciu spotka podobny los tego zycze szczerze

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   5. Dobra #727375 | 01-07-2012 10:38

    Boże co tam sie dzieje dlaczego ludzie którzy dostaja taka kase za psy nie potrafja sie nimi opiekowac takie schroniska powinny byc zamykane...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   6. Elena #726038 | 89.77.*.* 29-06-2012 21:07

    Ja brałam udział w akcji mailingowej przeciw delikatnie mówiąc "nieprawidłowościom" w Schronisku w Ruskiej Wsi. Dostałam odpowiedż i piękne fotki super warunków w jakich przebywają psiaki.....Czyste trawniki, puszki z żarciem ,wysprzątane boksy i w całym schronie........tylko 3 psy [chyba tylko te można było pokazać]... Tak t "tworzy się fakty" jeśli w gre wchodzi i kasa i władza...żenada,,,to za mało

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Aga #725602 | 85.222.*.* 29-06-2012 14:17

     OBRZYDZENIE!!! POWINNO ZOSTAC ZAMKNIETE ODRAZU TO TZW SCHRONICKO! LAPOWKI I UKLADY! ZYGAC SIE CHCE!!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     1. Jadwiga #724265 | 89.228.*.* 28-06-2012 12:03

      Oburzenie sięga zenitu parszywa władza i parszywe życie piesków. I to ja głosowałam na prezydenta miasta, czuję się oblana łajnem. Siemieńczuk już dawno powinien opuścić urząd bo to jest strup na ciałach tych nieszczęsnych stworzeń Boskich takich samych jak my. HAŃBA I OBRZYDZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     2. Małgosia #720438 | 31.62.*.* 25-06-2012 15:05

      Kochani - nie bądźmy obojętni. Napiszmy do Kancelarii Prezydenta. Myślę ,ze to pomoże :(

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Lilia #720388 | 46.76.*.* 25-06-2012 14:30

       Pisze się,o zwyrodnialcach,którzy znęcają się nad zwierzętami.Patrząc na te zdjęcia,widzę parszywych,zwyrodniałych urzędasów!Skazują na cierpienie zwierzęta w świetle prawa i jeszcze pieniądze za to biorą!!!!W jakim ja państwie żyję?Czy ktoś odpowie za takie traktowanie zwierząt?No tak nikt,nie winien będzie,jak zawsze.

       Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. ewa #720368 | 46.170.*.* 25-06-2012 14:08

       jestem ciekawa czy weterynarz,który tam pracuje patrząc w lustro może powiedzieć mam czyste sumienie?????!!!

       Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. szok #719976 | 83.3.*.* 25-06-2012 09:24

       dla mnie to osobiscie jest szok co na tych zdjeciach widze, jak ci ludzie mogą w lusto spojrzec rano, nie wiem :(

       Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      4. basia #719874 | unknown, 213.199.*.* 25-06-2012 07:47

       życzę, żeby tych ludzi co tam pracują spotkało coś podobnego na stare lata, żeby ich dzieci umieściły ich wszystkich w domach opieki i wszyscy o nich zapomnieli, zeby leżeli w smrodzie i zaszczani , może wtedy by zrozumieli co to jest !!!!!!!!!!!!

       Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      5. xyz #719547 | 88.156.*.* 24-06-2012 20:30

       Jesli .."nie stwierdzono zaniedbań w opiece nad zwierzętami." to jaki syf musi panować u TYCH urzędników w domach, urzędach. Ich stwierdzenie mówi samo za siebie, jak ktoś przyzwyczaił sie do takiego syfu to dla niego jest to naturalne. Przykład idzie z góry a góra jest urząd, wysłać sanepid do urzędów bo może urzędnicy chodzą we władnym g.... jak dla nich to natura. Byle kto rządzi i jest byle jak.

       Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      6. ... #718765 | 89.228.*.* 24-06-2012 09:46

       do tvn uwaga i tyle!! niech przyjadą z kamerą poszukają odpowiedzialnego i niech zobaczą dokumenty!!! ciekawe kto będzie się tłumaczyć i jak?! bo dla mnie to wygląda na znęcanie się nad zwierzętami...

       Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      7. Ag #718639 | 31.61.*.* 23-06-2012 23:45

       Wejdźcie na stronę http://www.facebook.com/events/329058717 172650/332224413522747/?comment_id=33231 4310180424¬if_t=event_mall_reply i rozsyłajcie dalej. Niech Ełczanie pokażą, że mają serce i pomogą nam w walce z zakłamaniem urzędników.

       Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      8. antek #718288 | 46.151.*.* 23-06-2012 15:34

       co cenzura nie przepuściła mego poprzedniego komentarza?

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      9. ewa #718157 | 83.18.*.* 23-06-2012 12:32

       No tak gminy dadzą kasę i uważają, że już więcej zrobić nie muszą. Nie rozumiem czy te schronisko nie musi przedstawiać jakiegoś rozliczenia na co przeznacza fundusze? Normalnie przekazując pieniądze chciałabym wiedzieć jak są spożytkowane, czy np nie daję za dużo, bo przecież wiadomo, że wszędzie szuka się oszczędności więc nawet jeśli nie kochałabym zwierząt to z powodu oszczędności chciałabym mieć kontrolę nad dysponowaniem kasy przez schronisko. A tu mi ewidentnie wygląda na znajomości między gminą a schroniskiem: masz tu kasę rób co chcesz aby tylko było cicho. Jak długo takie rzeczy będą się zdarzały? Jak długo oprawcom będzie cos tylko groziło, a w praktyce dostawali będą tylko jakieś upomnienia, czy zawiasy? Ci ludzie dbają o swoje stołki, a kompletnie mają w dupie to, że zwierzęta czują, męczą się, błagają o pomoc w swoich psich językach. Chce, aby te schronisko zostało zamknięte, albo, żeby ktoś zaczął je nadzorować tak jak należy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

       Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      10. Czyt #718117 | 164.126.*.* 23-06-2012 11:45

       Jak ktokolwiek widząc takie zdjęcia jest w stanie powiedzieć,że te psy mają odpowiednią opiekę, no jak? Przecież nie możemy się zgadzać,na taką obojętność.

       Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      11. :( #717703 | 89.228.*.* 22-06-2012 22:05

       Jak widać Pan Prezydent wykłada duże pieniądze na schronisko, najgorsze jest to że nie były robione żadne kontrole, hmmm a może były i tak miało być. Jestem ciekaw kto brał te pieniądzę, bo za 360 zł utrzymać pieska to chyba nie problem. Wstyd dla władz miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

       Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      12. ... #717695 | 89.228.*.* 22-06-2012 21:59

       dlaczego nie ma żadnych kontroli? powinny być przecież jakieś dokumenty w urzędzie miasta w końcu to za nasze pieniądze!!!

       Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. iwona #717693 | 46.76.*.* 22-06-2012 21:56

        za takie zaniedbania stołki powinny lecieć i najbardziej winiłabym urząd miasta. Kto płaci, powinien wymagać. A tu co? Klika, sitwa i jedno bagno. Natomiast toz w Ełku chyba powinien zająć się inną działalnością i nie psuć opinii innym dobrze działającym oddziałom. Mam nadzieję, że ta mordownia przestanie wkrótce działać...

        Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       2. przyjaciel zwierząt #717659 | 83.31.*.* 22-06-2012 21:34

        patrząc na te zwierzaki widzę znieczulicę ludzi którzy tam pacują może oni nie powinni tam pracować ,gdzie serce tych ludzi -zwierzak terz istota i cierpi mimo iż nie mowi

        Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       3. Sylwia #717655 | 213.199.*.* 22-06-2012 21:32

        Niektórych komentarzy to sie czytać nawet nie chce, o Boże widzisz i nie grzmisz!!! Czlowiek bezdomny sam sobie takie życie wybrał w większości przypadków, oni nawet pomocy nie chcą bo takie zycie im pasuje, moga iść do opieki i sie poskarżyć, a te biedne zwierzęta???? ich los zależy tylko od człowieka, one się na ten świat nie prosiły, tak zdecydował człowiek. Jak możecie byc tacy bezduszni, obojetni na los zwierząt??!!!!! nie nawidzę takich głupich komentarzy, zresztą świadczą one o poziomie inteligencji tych którzy to pisza:((((

        Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

        1. ona #717576 | 89.228.*.* 22-06-2012 20:37

         Pani Aniu dziekuję za zainteresowanie tym tematem, czas najwyzszy zakończyc układy układziki niech odpowiedzą za to co robią. A jak nie potrafią zając się schroniskiem to niech odejdą ze stanowisk, są inni którzy chętnie zajmą ich miejsce!!!!!!!!!!!

         Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. lios #717421 | 89.228.*.* 22-06-2012 19:08

         Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Znam kilku bezdomnych, którzy zostali bezdomnymi ponieważ są słabi, samotni i nikt im nie chce pomóc a bezdomnymi zostali nie zawsze ze swojej woli. Jednak pod artykułami o nich nigdy nie widziałem takiej ilości komentarzy jak przy tych biednych pieskach. To jest chore i przykre, że więcej współczucia ludzie mają dla psów niż ludzi. Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt i śpijcie dobrze następnej zimy i nie myślcie o tym jak następny "brudny" człowiek zamarznie przecież musicie ratować następnego pieska. Gratuluję! Jestem przekonany, że większość tych obrońców szerokim łukiem omija leżącego na chodniku człowieka tylko dlatego, że jest bezdomny.

         1. skandal #717263 | 89.228.*.* 22-06-2012 17:34

          biskup i tak wszystkich z góry rozgrzeszy, na najbliższej mszy na placu JP II. A oczywiście osoby najbardziej zamieszane w to będą siedzieć w pierwszych ławkach. do średniowiecza się zbliżamy... wtedy władza i kościół w jednej parze szła...

          Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         2. emma #717047 | 83.28.*.* 22-06-2012 15:19

          Ludzie odpowiedzialni za tę sytuację powinni zostać skazani na karę więzienia (bezwzględnego) za dręczenie zwierząt - zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami. Panią doktor, która zajęła się tą sprawą, podziwiamy i bardzo dziękujemy - jest Pani wspaniałą osobą.

          Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         3. mirek #716973 | 80.138.*.* 22-06-2012 14:32

          360 złotych miesięcznie to jest wystarczająca suma na utrzymanie jednego pieska czy innego zwierzaka ale z tej sumy to w najlepszym przypadku jedna piata przeznaczona na zwierzaki reszta kasy jest dzielona na tych co wypisują lewe rachunki ,wirtualne wizyty weterynarza no i panom z gminy tez coś się należny a resztę kasuje właściciel umieralni zwierząt.

          Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         4. Monika #716953 | 109.243.*.* 22-06-2012 14:22

          Kolejne schronisko w Polsce, w którym liczą się tylko pieniądze, żałosny i prawdziwy obraz polskiej rzeczywistości, szokuje nas mordowanie psów na Ukrainie- a w Polsce jest to samo- tylko pod płaszczykiem opieki. Wszyscy, którzy są odpowiedzialni musza ponieść konsekwencje- ale tu rodzi sie kolejny problem- w Polsce znęcanie się nad zwierzętami charakteryzuje się niską szkodliwością społeczną!!!!!!!!!!Psy z Ruskiej wsi nie są sterylizowane i kastrowane, bo jak będą to pójdą do adopcji, a jak pójdą do adopcji to kasa ucieka- życzę wszystkiego najgorszego tym ludziom -a do reszty społeczeństwa- udostępniajcie to gdzie się da-niech im to nie ujdzie na sucho

          Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         5. kasia #716948 | 91.201.*.* 22-06-2012 14:20

          Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o lokalnych "powiązaniach " proszone są o przesyłanie ich na adres @ : bernardyn.skrzywdzonych@facebook.com

          Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         6. Tigra #716921 | 213.77.*.* 22-06-2012 14:05

          Straszne warunki....schronisko ewidentnie zarabia kasę na tych biednych zwierzakach, nie dając im nic w zamian...

          Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         7. x #716910 | 89.228.*.* 22-06-2012 14:00

          Wszyscy macie racje !! Tylko się pytam kto jest temu winien ?? Człowiek bo jak widzę kupowanie pieska w prezencie bo taki ma wymóg dziecko ni dopieszczone. Psy całymi dniami pozamykane na balkonach wyją z tęsknoty i z braku wody w upały i potrzeby załatwienia potrzeby. Oto co niektóre przykłady. a najgorzej wkurzają mnie piszący obrońcy na forum a tak prawdę mówiąc co zrobili dla tych zwierząt. Ludzie dajcie spokój i skończcie z modą trzymania psa w blokach. Bo nie dość ,że w nocy wyją to jeszcze właścicielom nie chce się wyprowadzać pieska tylko puszczają go za drzwi a może inny sąsiad wypuści....................

          Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         8. mozi #716904 | 88.156.*.* 22-06-2012 13:58

          360zł!! toż to ja na dziecko nawet tyle nie mogę przeznaczyć! szok,tyle mają i psy w takim stanie a mogłyby mieć godziwe warunki ,szok i masakra po 100kroć

          Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         9. krecia #716887 | 88.156.*.* 22-06-2012 13:44

          brak słów na takich Prezesików! łatwy zarobek,kosztem cierpienia ,oby do końca życia dręczył go widok tych psów w snach,grzywna,wywalić na pysk a może i dobrze jakby posiedział za kratą ,niestety w naszym prawie grożą ( i to nie pewne) zawiasy i znikoma grzywna :(,nagłaśniać takie sprawy brawo! jak najmniej takich cwaniaków,kto to ogóle daje takim ludziom możliwość "zarobkowania" w ten sposób,nie sprawdzając predyspozycji,doświadczenia -dają zgodę na prowadzenie takiej działalności a potem nikt tego nie nadzoruje..a przepraszam nadzoruje KLIKA

          Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. elk #716863 | 91.210.*.* 22-06-2012 13:29

           takich prezesikuw to ja bym sadzal do wiezienia zlodzeji

           Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          2. psiarz #716834 | 46.170.*.* 22-06-2012 13:12

           Różne rzeczy się dzieją, ale że człowiek z TOZ bierze, to już k... szczyt wszystkiego. Spójrz w oczy tym zwierzętom, (nie nazwę cię tak, jak chciałem, bo samica psa to stworzenie zachowujące się z godnością). Klika wicie rozumicie, wszyscy z tych 360 PLN mają odpalaną działę, taka prawda.

           Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          3. kasia #716822 | 91.201.*.* 22-06-2012 13:07

           drugi Oświęcim stworzyli tylko ,że dla psów i to za kasę podatnika. za ponad 600 tyś. to te psy powinny mieć tam raj ale poszło na wypłaty, premie i każdy wie co jeszcze.

           Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          4. przyjaciel zwierzat #716819 | 77.65.*.* 22-06-2012 13:04

           pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka! I należy mu się godne życie! Jak najszybcuierj odebrać tym ludziom psy i zapewnić im godziwy los!

           Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

           1. redakcjo #716801 | 164.126.*.* 22-06-2012 12:56

            dlaczego usuwacie komentarze? tu nikt nikogo nie obraża :)

            Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           2. większy brat #716797 | 91.192.*.* 22-06-2012 12:54

            Miarą pozimu cywlizacji człowieka jest jego stosunek do naszych braci mniejszych. Tak, tak ..., naszych braci! bo właśnie pies towarzyszy od prawieków człowiekowi i jest wzorcem wierności, oddania, pokory i posłuszenstwa. Pies ratuje z lawin, poszukuje w zwaliskach po trzęsieniach i zaginionych w trudnym terenie. Pies tropi przestepcę, narkotyki, materiały wybuchowe, troskliwie służy niewidomemu i z poswieceniem strzeże posesji swgo pana. PIES ..., ..., ... ! to nie może być uciążliwy problem na czterech łapach, bo to jest najprawdziwszy i najwierniejszy przyjaciel CZŁOWIEKA. Przedstawiona sytuacja w schronisku wymaga natychmiastowych i radykalnych działań ...

            Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           3. jaaaaaaaaa #716774 | 89.231.*.* 22-06-2012 12:34

            Straszne Pies to najwierniejszy przyjaciel czlowieka. Jak tak mozna traktowac. To są swinie nie ludzie. Moze nasz prezydent by sie zainteresowal na co pieniadze przeznacza nie on pobrudzi sobie buciki. Daje kase w kieszen dla takich Bydlakow bo to nie ludzie!!! Straszne co sie dzieje najpierw w siedliskach bylo podobne cos teraz i tu!!! Mam nadzieje ze bedzie inaczej i cos ktos z tym zrobi!!!

            Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           4. skandal i arogancja na najwyższym poziomie #716773 | 83.3.*.* 22-06-2012 12:33

            za stan drzew w mieście też nie jest nikt odpowiedzialny, mimo iż są urzędnicy w UM od tego. drzewo zabiło człowieka, a według sz.p. Tomasza A. było zdrowe. tak teraz znowu zaprzecza niepodważalnym faktom. na zdjęciach widać że zwierzaki są chore, nie zadbane a uważa że po kontrolach jest ok. fakty mówią same za siebie jaką mamy władzę. dbającą tylko o własne 4 litery z pierwszą na D!!!!!

            Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           5. 12345 #716767 | 80.53.*.* 22-06-2012 12:32

            "O sprawie będziemy informować na bieżąco." Pożyjemy, zobaczymy. Już to redakcja nieraz deklarowała, a wychodziło jak zwykle.

            Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           6. Ana #716747 | 46.169.*.* 22-06-2012 12:17

            Mam nadzieję,ze dobiorą się odpowiednie władze do tych pseudo "miłośników zwierząt"...TO ZGROZA !!!!

            Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           7. Wietnamczyk #716745 | 46.205.*.* 22-06-2012 12:17

            A dlaczego ta wieś nazywa się RUSKA????

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

            1. O JA PIERDZIELĘ! ALE MORDOWNIA! #716743 | 77.252.*.* 22-06-2012 12:16

             SKANDAL !! Z TEGO CO CZYTAM TO WŁAŚCICIEL, LEKARZE WETERYNARII, POLICJA I INNE OSOBY KTÓRA ODPOWIADAJĄ ZA TAKI STAN RZECZY W WW. SCHRONISKU TO KOMPLETNI IDIOCI !! BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ !! ZAMKNĄŁ BYM TO BYDŁO W TAKICH WARUNKACH NA KILKA TYGODNI !! NIE WIDZĄ PROBLEMU, TO NIECH GO NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUJĄ !!

             Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

             1. Edyta #716739 | 22-06-2012 12:15

              Biedne psiulki, gdybym mogła wszystkie bym przygarnęła. Nie mogę patrzeć na takie zdjęcia...

              Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             2. pislam #716720 | 79.184.*.* 22-06-2012 12:05

              no widze ze chinskie podejscie do zwierzat-SCHRONISKO??? RACZEJ WYKAŃCZALNIA!!!!

              Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             3. Jano #716711 | 83.9.*.* 22-06-2012 11:59

              Proszę przyjechać do Kętrzyna, schronisko w Putwągach na poziomie europejskim !!! W ubiegłym roku zabrałem pieska który bardzo szybko się zaklimatyzował w moim domu. A to wszystko dokonałem za pośrednictwem Internetu. Burmistrz Miasta Kętrzyn dba o ludzi ale również i o zwierzęta. Taki BURMISTRZ to chwałą dla MIASTA KĘTRZYNA. Podaje stronę : http://www.schronisko.ketrzyn.pl/

              Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             4. logo #716708 | 83.25.*.* 22-06-2012 11:57

              U nas wszystko jest fikcją!! Fikcją jest godne utrzmanie psa, fikcją jest troska włodarzy o zwierzęta (a nasz prezio-celebryta niby taki modny taki ekologiczny i miłościwy), fikcyjnie służby zajmą się sprawą i tylko PIENIADZE SĄ PRAWDZIWE.

              Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             5. agata #716697 | 81.190.*.* 22-06-2012 11:50

              masakra

              Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             6. Anastazja #716695 | 81.190.*.* 22-06-2012 11:49

              mam pytanie do pana prezesa p-o co te schronisko jesli nic nie robi,nie dba o zwierzeta lepiej juz by bylo jak by biegaly bez pansko to ludzie sami by moze przygarneli by sobie pieska,a tak ani pomocy medycznej a jesli sama bym zobaczyla takiego pieska to w zyciu bym nie wziela.....spojrzcie urzednicy ktorzy ta sprawa sie zajmujecie racjonalnie.mam nadzieje ze pan prezes pojdzie na bruuuk

              Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

              1. olsztynianka #716692 | 81.190.*.* 22-06-2012 11:46

               Jak przegladam te zdjęcia to az plakjac sie chce,tyle dostaja pieniedzy od gminy na co???po co????to plakac sie chce.....wlasnie w polsce tak jest wrzucac pieniadze w bloto a mozna by bylo przeznaczyc na konkretny cel a pan od psow to bym go ukarala,jak sie kopnie psa lub wyrzuci to przestepstwo a jak tutaj konkretne sa dowody a jak pracownicy nie chca nic mowic to do gazu ich,albo polewac ich tak to woda jak robia z tymi psami zamknac na 24 h i niech siedza odchody jedza itd,

               Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

               1. Kamila #716686 | 77.252.*.* 22-06-2012 11:43

                KUrna przeciez to jest nienormalne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To juz lepoej chyba dla tych zwierząt je uspić........ niż tak sie pastwić, przecież wiadomo, że potem takiego zwierzaka to na pewno nikt juz nie weżmie !!!!!!!!!!! Masakra

                Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)